Avast tržby - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Avast tržby, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco nyní řeší globální softwarová společnost Y Soft především nedostatek čipů a v důsledku toho hubenější tržby, její zakladatel Václav Muchna už srší nápady, co bude firmu živit za pět deset let. Jako třeba roboti, kteří pracují s umělou inteligencí a počítačovým viděním. „Trošku jsme předběhli dobu, u zákazníků vidíme velkou nedůvěru,“ usmívá se Muchna.
V Česku se peče další jednorožec, tedy startup s hodnotou alespoň jedné miliardy dolarů. Společnost Ataccama získala v rámci kola series A investici 150 milionů dolarů, což je zhruba 3,6 miliardy korun. Jde o nejvyšší částku, jakou kdy český startup během series A získal. Zároveň jde o jedno z největších investičních kol vůbec. Této statistice zatím s 220 a 190 miliony eur vládne Rohlík.cz. Další tuzemský jednorožec Productboard naposledy v rámci series D nabral 125 milionů dolarů.
Productboard, který svým softwarem zefektivňuje práci produktových manažerů, je po Rohlíku druhým českým jednorožcem, tedy startupem s hodnotou alespoň jedné miliardy dolarů. Díky letošnímu investičnímu kolu series D ve výši 125 milionů dolarů byla firma oceněna na 1,725 miliardy dolarů (asi 37 miliard korun). Celkově už Productboard od slavných investorů ze Silicon Valley a Londýna posbíral přes 262 milionů dolarů.
Český startupový jednorožec Productboard uskutečnil svoji první akvizici. Za nespecifikovanou částku získal menší tuzemskou softwarovou firmu SatisMeter. Do ní v minulosti investovala řada velkých jmen, třeba první český startupový akcelerátor StartupYard, zakladatel platforem Apiary a Česko.Digital Jakub Nešetřil, fond Nextech Ventures zakladatele CZC.cz Josefa Matějky nebo zakladatel firmy Vivantis Martin Rozhoň. Majoritu doposud vlastnili zakládající bratři Jakub a Ondřej Sedláčkovi.
Investiční fond J&T Thein exšéfa O2 Tomáše Budníka a J&T, který vznikl teprve přede dvěma roky, má za sebou první zauditované účetní období. S tržbami kolem 2,4 miliardy korun loni vydělal přibližně 108 milionů. Od předloňského října do loňského prosince tak fond zhodnotil svá aktiva o téměř deset procent, sdělil deníku E15 Budník.
Kde vznikají hry pro miliony fanoušků po celém světě? V Mníšku pod Brdy. Uprostřed lesů zde sídlí herní studio Bohemia Interactive, které má na kontě tituly jako Arma nebo DayZ. Firma, kterou v devadesátých letech založil Slavomír Pavlíček a bratři Marek a Ondřej Španělovi, se od té doby vypracovala v nepřehlédnutelné jméno českého byznysu a loni získala globálního partnera – čínský Tencent.
Každý desátý Rus podle výpočtů PwC pracoval „v zakázkové ekonomice“, tedy získával zakázky prostřednictvím některé z technologických platforem. Hodnotu tohoto sektoru v Rusku odhadovali analytici na padesát miliard dolarů. Dnes je to minulost. Odchod zahraničních technologických platforem jako Upwork, které propojují firmy a vzdálené pracovníky, znamená konec rozmachu ruské zakázkové ekonomiky a zánik stovek tisíc pracovních míst. Nejvíce se sankce dotknou programátorů, grafických designérů, pracovníků ...
Česká antivirová firma Avast kvůli ruské invazi na Ukrajinu přestala prodávat své produkty v Rusku a Bělorusku. Jen v Rusku na daních platila v přepočtu přes 50 milionů korun ročně. Avast zároveň na Ukrajině prodlouží licence u placených produktů zdarma a uživatelům bezplatných produktů nabídne možnost získat zdarma placené verze softwaru. Prostřednictvím své Nadace Avast a zaměstnanecké sbírky věnuje firma více než 18 milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině.
Antivirová firma Avast loni zvýšila upravený provozní zisk EBITDA o 4,5 procenta na 517,6 milionu dolarů, tedy v přepočtu zhruba 11,6 miliardy korun. Výnosy vzrostly podle aktuálních měnových kurzů o 5,4 procenta na 941,1 milionu dolarů, což je přes 21 miliard korun. Avast to dnes oznámil v tiskové zprávě.
Bratislavská kyberbezpečnostní společnost Eset je u nás často označována za “slovenský Avast”. U sousedů to mají opačně a Avastu říkají „český Eset”. Příběhy obou firem jsou podobné: technicky zdatní majitelé rozjeli podnikání hned po revoluci a podařilo se jim vybudovat globálně úspěšný produkt. Eset ale nadále zůstává v rukou několika majitelů, zatímco Avast se vydal na burzu a spojuje se s velkým americkým konkurentem. „Mnohem větší dynamiku ale vnímám v Česku. Například Brno je velmi dobré místo, kde z...