babiš na čssz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu babiš na čssz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Do ostrého spuštění elektronických neschopenek zbývá jen něco přes měsíc. Lékaři se však teprve začínají se systémem seznamovat a zaměstnavatelé zase tvrdí, že jim stát ještě vůbec nedal systém k testování. „Obvykle se u takových implementací říká, že je důležité mít na testování minimálně dva až tři měsíce. To už jsme prošvihli,“ řekl za zaměstnavatele viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. „S každým dalším dnem bez testů se pravděpodobnost, že systém bude skutečně plně funkční, snižuje,“ dodal...
Kabinet Andreje Babiše se odhodlal k razantnímu kroku. Oznámil, že schválil největší rušení úřednických míst od zavedení služebního zákona. Napřesrok jich ubude 852. Dvě třetiny z nich jsou dlouhodobě neobsazené pozice. To chtělo odvahu.
Zaměstnavatelé a zaměstnanci v Česku od příštího roku zatím elektronické neschopenky dostávat nebudou. Využívat je dál budou moci dobrovolně jen lékaři, kteří je budou posílat do České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Tento úřad chce firmám od příštího roku umožnit, aby mohly dodatečně údaje o nemocných pracovnících přes počítač kontrolovat. Vyplývá to z informací, které po jednání v centrále ČSSZ novinářům poskytli premiér Andrej Babiš, ministryně práce v demisi Jaroslava Němcová (oba ANO) a ...
Jen desetina starších lidí v Česku dosáhla na konci loňska na starobní penzi přes 14.995 korun. Polovina pak pobírala částku nižší než 11.731 korun. Penze má upravit důchodová novela vlády v demisi, kterou dnes Sněmovna pustila do dalšího projednávání. Předloha růst důchodů ale nezrychluje, velké části lidí ho naopak přibrzdí. Oslabí se zásluhovost a podpoří nivelizace. Polepšit by si měli ale lidé z chudších regionů, a to hlavně ženy. Informace vyplývají z dat České správy sociálního zajištění.
V Česku by za pár let podle představ menšinového kabinetu mohl po důchodové reformě vzniknout státní důchodový úřad. Po jednání tripartity to novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj je důchodová reforma "stěžejní projekt" jeho vlády, který by chtěla za případné čtyři roky vládnutí stihnout. Babišův kabinet podporu ve Sněmovně vyjednanou nemá, o důvěře budou zákonodárci hlasovat 10. ledna.
Zamýšlené zvýšení penze, které by chtělo co nejdříve prosadit hnutí ANO a jeho předseda Andrej Babiš, by bylo zřejmě nevýhodné pro zhruba tři pětiny seniorů a seniorek v Česku. Vyplatilo by se teď nejspíš jen lidem, kteří mají důchod nižší než 11 200 korun.
V Česku začaly krajské volby. Pozice hejtmanů v nich obhajuje hlavně ČSSD. Na třetině území jsou spojeny s prvním kolem volby senátorů, v nichž sociální demokraté usilují o udržení vůdčí pozice v horní komoře. Výsledky voleb pak navíc napoví stranám, jak si u voličů stojí před sněmovními volbami v příštím roce.
Projekt jednoho inkasního místa pro výběr daní, cel a sociálního a zdravotního pojistného stál už téměř 3,5 miliardy korun. Jeho dokončení je ale v nedohlednu a správa daní a pojistného se nezjednodušila. Nápad měl propojit Generální finanční ředitelství (GFŘ), ministerstvo financí (MF) a Generální ředitelství cel (GŘC). Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že peníze šly často na nesouvisející výdaje. Vedení projektu prý neplnilo své úkoly, neinformovalo vládu a projekt nekontrolovalo.
Antika si s rovností ještě starosti nedělala, píše Karel Čermák. Zato církev, stát, právníci a ekonomové - ti především - si rovnost vykládají po svém, jeden s horšámi následky než druhý.