babišův tajný plán - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu babišův tajný plán, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko zažívá dva mimořádně nehezké týdny. Mnozí lidé se hrozí války s Ruskem a mobilizace, jiní sledují ještě hlubší dno volební kampaně, než jaké v prezidentském duelu mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem donedávna tušili. Místo sudetských Němců a migrantů, které proti svým soupeřům v minulosti vytáhl končící prezident Miloš Zeman, přišel Babiš s ještě těžším kalibrem válečných útrap. Jeho soupeř Pavel zachoval klid, byť na kousavosti vůči šéfovi ANO v posledních dnech přidává.
Armádní generál ve výslužbě a bývalý předseda vojenského výboru NATO Petr Pavel narazí ve druhém kole prezidentských volbeb na Andreje Babiše. S Babišem má Pavel společné členství v KSČ, o kterém dnes bývalý vojenský důstojník otevřeně hovoří. Podporuje směřování republiky na Západ a posilování spolupráce v rámci Evropské unie nebo Severoatlantické aliance. Sloganem jeho prezidentské kampaně je „Vraťme Česku řád a klid.“ Prezidentské volby se konají v lednu.
Připraveného proslovu od svého marketingového týmu se Andrej Babiš nedržel. Čtyřicet pět minut dlouhá tisková konference se krátce po začátku kvůli jeho improvizaci změnila v chaos. Babiš odhodil rukavice a naplno se pustil do postupujícího soupeře Petra Pavla a tím kampaň i k překvapení svého marketingového týmu vyostřil víc, než bylo původně v plánu. Deník E15 zjišťoval, proč se Babišův tým rozhodl v kampani zneužít téma války a jak ho ovlivnila ztráta klíčových lidí.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Bývalý majitel firmy Best Tomáš Březina souhlasí s Babišovým výrokem, že stát se má řídit jako firma, v čele kandidátky hnutí ANO ale vydržel jen tři týdny. Problémy české ekonomiky by řešil zrušením tisíců „zbytečných“ míst ve státní správě, nebál by se seškrtat ani počet ministerstev nebo množství lékařů, učitelů a soudců. Kontrola ministerstva vnitra zamítla Březinovu kandidaturu na prezidenta pro nedostatek podpisů, přestože sám kandidát jejich nasbírání ohlašoval již v červnu.
Českou linku takzvaných Pandora Papers zveřejnilo České centrum pro investigativní žurnalistiku. Podle toho Andrej Babiš si přes své offshory poslal skoro 400 milionů korun, za které si posléze koupil nemovitosti na francouzské Riviéře, včetně zámečku Bigaud. Operace nese znaky praní peněz, shodují se odborníci. Babiš odmítl, že by v tomto případě udělal cokoli nezákonného. Pokládá to za pokus o očernění a ovlivnění voleb. Upozorňuje, že celá kauza se vztahuje k období před jeho vstupem do politiky. O ...
Nákup nemovitostí za stamiliony z neznámých zdrojů na francouzské Riviéře není jediným příkladem, kdy premiér Andrej Babiš využil daňové ráje k podezřelým finančním transakcím. V minulosti tekly Babišovy peníze například přes lichtenštejnský Vaduz či kyperský Limassol. Babišův známý ze švýcarské Ženevy Roland Schaer v 90. letech pak financoval přes Panamu tehdejší Zemanovu ČSSD.
Ve firmách českého premiéra Andreje Babiše pracují zahraniční dělníci často za velmi špatných podmínek, řada z nich navíc do Česka přišla za značně podezřelých okolností, píše server německé rozhlasové a televizní stanice Deutsche Welle. Pro svou reportáž mluvil s jedním z Vietnamců, který v Mirovicích dříve pracoval pro firmu Vodňanská drůbež, která spadá pod holding Agrofert.
Předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček by teď pro opoziční návrh na vyslovení nedůvěry vládě nehlasoval. V České televizi v neděli také řekl, že opozice nemá plán pro případ pádu kabinetu. Pokud ČSSD odejde z vlády, nahradí ji hnutí Svoboda a přímá demokracie, uvedl. Zdůraznil však, že ČSSD o svém stanovisku teprve rozhodne. Předsednictvo strany se stejně jako poslanecký klub sejde zřejmě ve středu, řekl. Do pátku strana definitivně oznámí svůj postup.
Lidovci považují návrh Pirátů na to, aby opozice získala vedení všech výborů ve Sněmovně, za neadekvátní. Podle hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude rozdělení výborů záležet na slušnosti budoucí vládní koalice, zatím ale není jasné, kdo ji bude tvořit. Piráti o víkendu navrhli, aby kvůli plánu na vznik menšinové vlády ANO všechny sněmovní výbory s výjimkou organizačního vedli zástupci ostatních stran. ANO návrh kritizovalo.