bakala investujeme - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bakala investujeme, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Koronavirus sice poškodil byznys řady českých a slovenských miliardářů, ale zároveň pro ně představuje i příležitost. Stejně jako po finanční krizi 2008 mohou na koronavirovém šoku dlouhodobě vydělat, pokud centrální banky budou dál pumpovat peníze do světové ekonomiky a vlády začnou přerozdělovat peníze z rozpočtů.
Koronavirová pandemie nepříznivě dopadla na společnosti miliardáře Zdeňka Bakaly. Současnou situaci chce ale i tak využít k investicím. „Jsme připraveni se dívat na firmy, které byly ovlivněny pandemií, ale jsou funkční, a potřebují krátkodobě nebo střednědobě nového investora,“ říká Zuzana Řezníčková, výkonná ředitelka společnosti BM Management, která je centrem tuzemských Bakalových aktivit.
Začíná cyklistický závod Tour de France, první podobně velká sportovní akce od propuknutí pandemie COVID-19. Zúčastní se jí i tým Deceuninck–Quick-Step miliardáře Zdeňka Bakaly. Letos navíc uplyne deset let od doby, kdy se podnikatel začal v cyklistice finančně angažovat. A i přes otřesy, které odvětví postihlo nejen kvůli pandemii, hodnotí Bakala své sportovní angažmá pozitivně. „Lhal bych, kdybych řekl, že mi cyklistika nepřinesla obrovské uspokojení,“ uvedl Bakala v rozhovoru pro server E15.
Největší český obchodník s uhlím, společnost Carbounion Bohemia, se kvůli ústupu Evropské unie od uhlí vrhá do nových odvětví. „Nevěřím, že v Evropě budou v budoucnosti výrazně zastoupeny hutě či doly,“ říká její majitel Petr Paukner. I proto je stále aktivnější například v elektromontážích. Firmy, které v oboru vlastní, cílí na miliardové tržby.
Poslanci vzali na vědomí na konci ledna závěry vyšetřování sněmovní komise ohledně někdejšího prodeje těžební společnosti OKD. Vyplývá z nich mimo jiné i trestní oznámení na podnikatele a exmajitele firmy Zdeňka Bakalu. Kauza OKD se dokonce řeší i na druhé straně Atlantiku v USA. „Dají se na tom popsat dějiny české ekonomiky a politiky. Kdyby se to netýkalo mě osobně a mého muže, mluvilo by se mi o tom výrazně jednodušeji,“ říká Michaela Bakala, bývalá miss Československo z roku 1991, někdejší mluvčí ODS a...
Firmu Residomo, která v Moravskoslezském kraji vlastní více než 42 500 bytů, převážně po OKD, kupuje švédská společnost Heimstaden Bostad. Společnost patří mezi největší poskytovatele nájemního bydlení v Evropě. Pro nájemníky firmy Residomo se nic nemění a na uzavřené nájemní smlouvy nebude mít změna vlastníka společnosti vliv.
Čistý zisk těžební firmy OKD loni klesl meziročně z 3,4 miliardy korun na 1,29 miliardy. Tržby poklesly z 16,8 miliardy korun na 13,8 miliardy. Snížil se také objem těžby, a to zhruba o čtvrt milionu tun uhlí na 4,62 milionu tun. Firmu loni v prosinci postihl výbuch v Dole ČSM, při němž zahynulo 13 horníků. Podle zprávy se v dubnu v ČSM objevily i otřesy země, které zpomalily těžbu. Potíže jsou i s nedostatkem pracovníků a poklesem prodejů uhlí.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.
Z obchodního a kancelářského centra Quadrio u pražské Národní třídy vychází nenápadný muž v brýlích. Krátké kalhoty a batůžek přehozený přes rameno nenasvědčují, že je to pátý nejbohatší Čech s majetkem přes padesát miliard korun. Quadrio je jeho. Stejně jako nespočet dalších nemovitostí sdružených ve skupině CPI Property. Muž se jmenuje Radovan Vítek. Na vrchol stoupal dvě desetiletí. „Rozměr CPI dalece přesahuje hranice Česka. Vliv skupiny je třeba vnímat v evropském kontextu,“ říká Zdenka Klapalová, ...
Předseda vyšetřovací sněmovní komise k OKD a poslanec Pirátů Lukáš Černohorský v rozhovoru pro Info.cz popisuje nová zjištění v kauze kolem těžební firmy. Popisuje roli tehdejšího ministra hospodářství Vladimíra Dlouhého, Zdeňka Bakaly, Bohuslava Sobotky i vlády Miloše Zemana. Mimo jiné se Černohorský podivuje, jak laxně ke kauze stát po celé roky přistupoval.