bankomaty české spořitelny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bankomaty české spořitelny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České spořitelně klesl loni neauditovaný konsolidovaný čistý zisk meziročně o 43,6 procenta na deset miliard korun. Provozní zisk klesl o 6,7 procenta na 21 miliard. Na výsledky mělo podle banky vliv zvýšení rizikových nákladů související s nejistou ekonomickou situací kvůli pandemii covidu-19. Nedařilo se ani Erste Group, která vlastní Českou spořitelnu. Erste loni kvůli pandemii klesl o 46,7 procenta na 783 milionů eur. Navrhne vyplatit dividendu.
Platby kartou po internetu se kvůli Evropské unii mění. Podle Jana Hailicha, manažera platebních řešení v České spořitelně, směřují ke zvýšení bezpečnosti při zachování komfortu během placení.
Transakce kartou přes internet musejí být od nového roku potvrzeny dvoufaktorově. „Už nestačí opsat údaje z platební karty a vyplnit jednorázový SMS kód. Nově musí nakupující potvrdit platbu ještě druhým krokem,“ vysvětluje Jan Hailich, manažer platebních řešení České spořitelny. Druhá fáze ověření zabere klientům pár vteřin. Ovšem výrazně zvýší bezpečnost jejich platby.
Spotřeba domácností je obvykle stabilizátorem ekonomiky, a to i během recese nebo krize. Během covidu se naopak stala hnací silou poklesu ekonomiky. Ani ne z důvodu blbé nálady a neochoty utrácet, ale především proto, že byly zavřené obchody a služby.
Platby kartou přes internet budou ještě bezpečnější než dosud. Od Nového roku 2021 totiž musí banky k zadání údajů na webu a zaslání bezpečnostního kódu přes internet přidat ještě jednu úroveň autorizace.
Nové technologie posouvají vpřed bankovní a finanční služby. Kde jsou ale hranice tohoto rozvoje a co můžeme očekávat v budoucnosti? Přesune se vše do digitálního prostředí a pobočky takřka vymizí? „Musíme mít výborné digitální kanály, ale pořád existují životní situace, při kterých klient ocení kontakt s poradcem na pobočce,“ říká Markéta Klučková, která má v České spořitelně na starost pobočkovou síť a inovace, digitalizaci, distribuci a technologie.
Koronavirová epidemie na čas změnila chování klientů, ale strategické cíle bank to nemění. „Chceme být poradenskou bankou se špičkovými poradci, kteří dokážou přesně analyzovat data a fungovat v kombinaci technologicky vyspělého digitálního světa i možnosti fyzického kontaktu s klienty, to je naše cesta,“ říká Marek Blaha, ředitel distribuce, klientského centra a segmentu retailových klientů České spořitelny.
Pandemie přinesla Česku boom hotovosti. Nejistota ohledně průběhu vývoje ekonomiky přivedla obyvatelstvo k myšlence hromadit hotové peníze. Koncem května se tak hodnota obíhajících bankovek a mincí dostala na rekordních 639 miliard korun, objem fyzicky obíhajících peněz v ekonomice se tak oproti předkrizovému stavu zvýšil o více než sedm procent.
Období karantény zásadně proměnilo chování tuzemských spotřebitelů. Banky hlásí razantní propady počtu a objemu výběrů hotovosti z bankomatu, a naopak nárůst plateb přes internet.
Přes polovinu rodičů mluví s dětmi o penězích, 38 procent dává dětem kapesné, více než třetina bere děti na nákupy, aby znaly hodnotu peněz. Jenom 4 procenta rodičů svým dětem nic nevysvětlují. Na školu v tomto směru nespoléhá nikdo. To jsou výsledky průzkumu Buřinky.