bankovní identita - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bankovní identita, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vzhledem k současné situaci mohou živnostníci podat Přehledy o příjmech a výdajích za rok 2020 v delším termínu. Vzhledem k OSSZ je nutné splnit termín 30. 6. 2021. K tomuto datu je však nutné zároveň uhradit i případný doplatek pojistného za rok 2020. Zdravotní pojišťovny pak Přehledy požadují do 2. srpna 2021.
Ke kryptoměnám se váže řada silných názorů. Bitcoin je jako ptakopysk, prohlásil například již dříve partner společnosti Blockchain Capital Spencer Bogart. Zaškatulkování této kryptoměny je prý podobně obtížné jako klasifikace unikátního australského zvířete. Má bitcoin budoucnost jako prostředek platby, nebo digitální zlato a uchovatel hodnoty? Je jeho kurz podhodnocený, nebo naopak vysoce přestřelený? Jak bitcoin získat, kde jej držet a jak na něm vlastně vydělávat? Bitcoin je zkrátka svět sám pro sebe, ...
Dlouho avizovaný portál Moje daně, který má veřejnosti poskytovat služby finančních úřadů online, je konečně v provozu. Systém je podobný internetovému bankovnictví. Jak vyplnit daně online? Jak portál funguje?
Finanční správa dnes spustila v rámci portálu Moje daně on-line služby finančních úřadů pro veřejnost. Portál nabídne on-line komunikaci s finančním úřadem bez nutnosti fyzické přítomnosti. Systém je podobný internetovému bankovnictví. Přes portál bude možné podat přiznání ke všem daním a každý poplatník v systému bude mít osobní daňový kalendář s upozorněním na blížící se daňovou povinnost. V systému bude také služba automatického vyplňování daňových formulářů. Sdělilo to sdělilo ministerstvo financí. ...
Bankovní identita se letos stává novou digitální „občankou“ vůči státu i soukromým firmám. „Její kouzlo spočívá v jednoduchosti, dostupnosti a bezpečnosti,“ říká Martin Medek, ředitel otevřeného bankovnictví České spořitelny.
Česká spořitelna se v pátek přidala k ostatním největším tuzemským bankám, které ohlásily za loňský rok propad konsolidovaného zisku o desítky procent. Důvodem jsou především opravné položky a nižší výnosy z úvěrů. Dopady pandemie podle hlavního ekonoma České spořitelny Davida Navrátila urychlí konsolidaci na trhu. „Banky si čím dál častěji konkurují s velkými digitálními firmami typu Apple a Amazon, a musí kvůli tomu hledat možnosti, jak snížit své náklady,“ říká.
Neoprávněné převzetí bankovního účtu představovalo v roce 2020 každou druhou detekovanou podvodnou transakci ve finančnictví. Dokládá to zpráva bezpečnostní společnosti Kaspersky. Podle anonymizované statistiky případů, které zachytilo oddělení prevence podvodného jednání Kaspersky, narostl podíl těchto incidentů od ledna do prosince 2020 na 54 procent, přičemž v roce 2019 činil 34 procent. Od roku 2019 převažují především dva způsoby, jak se podvodně dostat k cizímu účtu – modely „zachránce“ a „investor“.
Obsah čtvrté nejbohatší bitcoinové peněženky na světě přešel do úschovy vlády Spojených států. Úřady zabavily veřejnosti neznámé osobě 69 369 bitcoinů (v hodnotě přes 20 miliard korun), která je měla hackerským způsobem získat z konta nelegálního on-line tržiště Silk Road. Kolem kroku americké vlády stále zůstávají doslova miliardové otázky. Týkají se toho, co se s mincemi vlastně stane či do jaké míry lze věřit v anonymitu bitcoinu. Odpovědi na ně mohou zamíchat poměry na kryptoměnovém trhu a v byznysu ...
Spor tuzemských bank vedený mimo jiné o podíly v nově zaváděné službě BankID vstupuje do druhé fáze. Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka představí do konce listopadu podmínky, za kterých do její společnosti Bankovní identita, jež službu realizuje, budou moci vstupovat menší banky. Tři z nich původní nabídku na účast v projektu odmítly a založily si vlastní asociaci.
Elektronický systém eObčanek, s pomocí něhož lze digitálně komunikovat se státem, má bezpečnostní trhliny. Přihlašování uživatele není dostatečně ochráněno, takže útočník může odcizit identitu, aniž by to občan mohl rozpoznat.