bankovní poplatky u české spořitelny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bankovní poplatky u české spořitelny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Letošní nákupy se kvůli pandemie COVID-19 ve velkém přesouvají na internet. A obzvlášť před slevovými akcemi, jako je nynější Black Friday, nebo před vánoční nákupní horečkou se na nás hrne jedna lákavá nabídka za druhou.
Česká republika je prý v digitalizaci stále pozadu. Přesto se už na trhu objevily takové novinky, jako jsou přenosné platební terminály ovládané přes mobil. „Zásadní novinkou je terminál v mobilu,“ říká bankovní poradce České spořitelny pro veřejný sektor Petr Chlupáč. Podle něj novinky pomohou mimo jiné neziskovým organizacím. A umožní jednoduchý prodej i s placením přes sociální sítě.
Spor tuzemských bank vedený mimo jiné o podíly v nově zaváděné službě BankID vstupuje do druhé fáze. Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka představí do konce listopadu podmínky, za kterých do její společnosti Bankovní identita, jež službu realizuje, budou moci vstupovat menší banky. Tři z nich původní nabídku na účast v projektu odmítly a založily si vlastní asociaci.
Karantény, zavřené obchody a omezení řady odvětví se odrazily i v chování klientů bank. Následně dopadly na celý bankovní sektor, který se ještě více přesunul do on-line prostředí.
Koronavirová epidemie na čas změnila chování klientů, ale strategické cíle bank to nemění. „Chceme být poradenskou bankou se špičkovými poradci, kteří dokážou přesně analyzovat data a fungovat v kombinaci technologicky vyspělého digitálního světa i možnosti fyzického kontaktu s klienty, to je naše cesta,“ říká Marek Blaha, ředitel distribuce, klientského centra a segmentu retailových klientů České spořitelny.
Bankovní byznys slábne. Potvrzují to předběžné statistiky České národní banky, podle nichž domácí finanční domy vydělaly během prvního čtvrtletí 14,7 miliardy korun. To je o tři miliardy, respektive o sedmnáct procent méně než ve stejném období loňského roku. Šlo zároveň o ziskově nejslabší první kvartál od roku 2016.
Lidé a firmy budou moci zřejmě přerušit splácení úvěrů a hypoték, a to na tři nebo šest měsíců. Výběr délky bude na klientech. Návrh zákona ministerstva financí schválila vláda. Lidé a firmy musí o odklad splátek požádat a prohlásit, že to je kvůli pandemii. Banky to zkoumat nebudou. Přerušeno bude splácení úroků i jistiny. Za přerušení si banky nebudou účtovat poplatky.
Turisté mířící za krásami Česka se musejí popasovat s pastí na své peněženky často už krátce po příletu. Až o desetinu peněz je totiž připraví banální startovní transakce v podobě výběru peněz z bankomatu. Je přitom lhostejné, jaké logo stroje nesou. Jejich provozovatelé převážně z řad tuzemských bank totiž zhruba polovinu transakcí počítají přes směnný kurz, který se od toho ceníkového liší takřka o deset procent.
Česká spořitelna za letošní první tři čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 9,5 procenta na 13 miliard korun. Provozní zisk stoupl o 11,8 procenta na 16,8 miliardy korun, provozní výnosy vzrostly o 8,3 procenta na 31,1 miliardy korun. Vyplývá to z konsolidovaných výsledků hospodaření, které spořitelna zveřejnila na svých internetových stránkách.
Placení kartou, provozování terminálů nebo platebních bran již není jen výsadou bank. Stále více se prosazují subjekty, které nabízejí komplexní řešení a které v rámci konkurenčního boje tlačí na snížení sazeb za placení kartou. Jednou z takových firem na domácím trhu je českým kapitálem vlastněná společnost ComGate. Vznikla v roce 2000 a původně se zaměřovala na mobilní marketing a WAP aplikace. Později se přeorientovala na mobilní platby a získala i oprávnění ČNB jako platební organizace. Letos ComGate ...