bankovní tajemství v rakousku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bankovní tajemství v rakousku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zřejmě nejpopulárnější černá stavba v centru hlavního města už má konkrétního vlastníka. Činžák v Rubešově ulici číslo 9 na Vinohradech, jehož rekonstrukce finišuje bez jinak nezbytných povolení stavebního či památkového úřadu, nepřímo vlastní Raiffeisen Leasing, dceřiná společnost stejnojmenné rakouské banky. Drží totiž sto procent akcií společnosti Ruby Place, která dům rekonstruuje a tamní byty s průměrnou cenou 160 tisíc korun za metr čtvereční už také aktivně prodává.
Proud daní z úroků ze zahraničních kont výrazně zeslábl. Důvodem je vyšší spolupráce zemí v boji proti daňovým únikům.
Zatímco se v Evropské Unii mluví o omezování bankovek s vysokou nominální hodnotou, Švýcarska se tento trend netýká. Tamní obyvatelé se obávají ztráty soukromí, které by omezení hotovostních plateb přineslo. V zemi byl navržen zákon, který by zakotvil současné denominace papírových platidel. Švýcarská tisícifrankovka je přitom jednou z nejhodnotnějších bankovek na světě.
Od konce září 2017 si členské země Evropské unie začnou automaticky vyměňovat více informací o bankovních účtech. Ministři financí osmadvacítky dnes v Bruselu podpořili změnu příslušné směrnice. Nová pravidla začnou platit pro všechny země EU. Rakousko, které si v říjnu na jednání ministrů financí v Lucemburku vyjednalo výjimku, dnes oznámilo, že delší čas na přípravu nakonec potřebovat nebude.
Ministři financí zemí EU se v Lucemburku shodli na rozšíření automatické výměny informací například o bankovních účtech. Nebudou tak přicházet o daně ve chvíli, kdy mají jejich občané konto v jiné členské zemi EU. Pro většinu zemí unie mají nová pravidla začít platit od roku 2017. Výjimku si vyjednalo Rakousko, které se připojí o rok později.
Kauza dražební společnosti Clanroy už překročila hranice Česka. Po krachující firmě už jde také rakouský finanční ústav Österreichische Volksbanken. Clanroy totiž pro Rakušany uskutečnil v prosinci nedobrovolnou dražbu nemovitostí v Ostravě. Český dražebník měl bance do 18. ledna předat výnos přesahující 36 milionů korun. Finanční ústav však z této částky nedostal ani haléř, vyplývá z dokumentů, které insolvenčnímu soudu poslal advokát Österreichische Volksbanken.
Vládu Švýcarské konfederace čekají složitá jednání na téma zákona o bankovním tajemství, který by vyřešil dlouhotrvající spory se Spojenými státy. Řada politiků z různých stran návrh zákona již kritizovala nebo pohrozila, že jeho schválení odmítne.
Dědic miliardového ropného impéria James Mellon nemá trvalé bydliště. Daně tedy může platit kdekoli a zároveň nikde. Mellon využívá právní mezery a vychází mu to. Jeho triky se však již zabývají daňové úřady v USA, Švýcarsku a Itálii.
Boj proti utajovaným penězům v daňových rájích dospěl do další fáze. Diskuse mezi Německem a Švýcarskem o smlouvě týkající se boje s daňovými úniky je v plném proudu. Také z Londýna zaznívají zvěsti o tom, že některé z exotických „daňových rájů“ hodlají spolupracovat s evropskými úřady.
Rakouská vláda podpoří návrh na sdílení dat o bankovních účtech cizinců. Dohodli se na tom po týdnech sporů předáci dvou rakouských koaličních stran. Pro Rakušany ale bankovní tajemství včetně anonymních účtů má zůstat zachováno.