bankovní úroky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bankovní úroky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bitcoin a další virtuální měny se dostaly po třech letech do období prudkého růstu. Řadu spekulantů však stále děsí zkušenost, kdy se cena bitcoinu propadla během dvanácti měsíců z 20 tisíc dolarů na konci roku 2017 na tři a půl tisíce. Takovému scénáři by nyní mělo bránit větší zapojení institucionálních investorů, kteří si pořizují bitcoin, aby ho dlouhodobě drželi, a nikoli rychle zhodnotili. Jsou tu však také další fenomény, díky nimž mohou mít spekulanti více důvodů zůstávat ve světě digitálních mincí...
Skupina GFG Alliance byznysmena Sanjeeva Gupty, který ovládá huť Liberty Ostrava s několika tisíci zaměstnanci, má potíže s financováním. Situace se bezprostředně dotýká i českého podniku a mohla by ovlivnit jeho budoucnost.
Úspory domácností u tuzemských bank loni prudce vzrostly. Jejich objem meziročně vyskočil podle údajů České národní banky o více než dvanáct procent na rekordních 3,06 bilionu korun. Je to nejrychlejší nárůst těchto depozit od roku 1997, kdy Česká republika zažila měnovou krizi.
Češi brzdí se spotřebitelskými úvěry. Během loňského roku nabrali u bank bezmála 75 miliard korun drobnějších půjček, meziročně o dvanáct procent méně. Zadlužili se tak podle statistik České národní banky nejméně za posledních pět let. Lidé jsou opatrnější ve vztahu k budoucnosti, na druhé straně část zájemců o půjčku neprošla přísnějším sítem bank. Někteří se tak upsali nebankovním úvěrářům či přímo lichvářům.
Starší solární elektrárny kvůli chystanému omezení státní podpory nevydělají ani na úroky z úvěrů, za které byly postaveny. Varuje před tím šéf Solární asociace Jan Krčmář. Nová pravidla nastavuje vládní novela zákona o podporovaných zdrojích energie, kterou nyní projednává Poslanecká sněmovna.
Developerská skupina CTP v uplynulém týdnu dala na trh obří dluhopisovou emisi. Nizozemská matka tuzemského developera prodala primárně zahraničním investorům dluhopisy za půl miliardy eur, zhruba za třináct miliard korun. Skupina začala oproti bankovnímu financování více sázet na dluhopisy už loni na podzim, kupci bondů totiž požadují podstatně nižší úroky než banky.
Americká bankovní společnost Citigroup prohrála právní bitvu o navrácení zbývající půl miliardy dolarů (téměř 11 miliard korun) z částky, kterou omylem poslala věřitelům kosmetické firmy Revlon. Informují o tom agentury Reuters a Bloomberg.
Realitní impérium CPI Property Group Group (CPI PG) miliardáře Radovana Vítka připravuje obří transakci. Chce od akcionářů vykoupit až 650 milionů vlastních akcií. Za jednu akcii nabízí 0,616 eura, což znamená, že za akcie hodlá celkem zaplatit až okolo 400 milionů eur, přibližně 10,27 miliardy korun. Akcie chce nabídnout k prodeji i samotný Vítek.
Období hypoteční láce končí. Úrokové náklady bank na financování hypoték se během února vyšplhaly na úroveň poblíž maxima od počátku pandemie. Sazby účtované zájemcům o půjčku na bydlení přitom loni většinou klesaly a v prosinci se propadly na bezmála tříleté minimum pod dvěma procenty. Podle lidí z branže mohou sazby letos vystoupat ke třem procentům, hypotéky by tak zdražily o polovinu. Některé banky již sazby zvedly, zatím ale jen mírně.
Levnému financování Česka možná zvoní hrana. V posledních týdnech totiž investoři do tuzemského vládního dluhu začali za své peníze požadovat podstatně vyšší úrok než doposud. Zatímco tak desetiletá půjčka vyšla ještě koncem loňského roku Česko ročně na takřka 1,1 procenta, nyní je to o třetinu více.