banky a bitcoin - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu banky a bitcoin, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Tesla, nejžhavější akciový titul loňského roku, má za sebou neradostný měsíc. Během února akcie amerického výrobce elektromobilů ztratily přes 22 procent. Na vině jsou ambiciózní konkurence i vlastní přehmaty. A možná také proslulí investoři ze sociální sítě Reddit.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik.
Z bitcoinu se stal jen těžko ignorovatelný fenomén. Mezi výrazné osobnosti, které se na téma kryptoměny v poslední době vyjádřily, patří kromě Elona Muska i zakladatel Microsoftu Bill Gates. Jejich vnimání digitální měny se ale zásadním způsobem liší, přestože Gates podle svých slov zastává vůči bitcoinu neutrální postoj. Platí tedy, že bitcoin i 12 let po svém vzniku vzbuzuje silně protikladné emoce mezi osobnostmi byznysu nebo politiky. Někdo v něm vidí pochybný projekt bez vnitřní hodnoty, jiný naopak ...
Část novopečených držitelů bitcoinu možná procitla z euforie. Zatímco cena kryptoměny minulý týden přepisovala rekordy a podívala se těsně pod 60 tisíc dolarů, během pátku se pohybovala kolem 45 tisíc dolarů za minci. I kdyby však bitcoin přechodně klesl ještě hlouběji, stále to nemusí znamenat konec jeho aktuálního růstového cyklu.
Fond Rockaway Blockchain Fund (RBF) pokračuje v investování do blockchainových start-upů. Naposledy do jeho portfolia přibyl podíl v německé technologické firmě Centrifuge, která má za cíl přijít s novým přístupem decentralizovaného obchodování. Od celkem osmi investorů včetně RBF získala Centrifuge na rozvoj svého byznysu celkem 4,3 milionu dolarů. Informaci deníku E15 potvrdil šéf Rockaway Blockchain Fundu Viktor Fischer, velikost získaného podílu ani investice nekomentoval.
Svět kryptoměn přestala alespoň dočasně obcházet jedna dlouholetá hrozba. Newyorská prokuratura se dohodla na mimosoudním vyrovnání se zástupci společností Bitfinex a Tether, které stojí za virtuální měnou navázanou na dolar, informuje agentura Bloomberg. Podle kritiků platidla pojmenovaného tether, mezi něž patří i ekonom Nouriel Roubini známý jako Doktor Zkáza, mělo za cenovým rozmachem bitcoinu a spol. stát právě údajné tištění těchto virtuálních dolarů. S koncem takové praxe by údajně nastal kolaps ...
Dominantní kryptoměna zakolísala. V úterý se její cena prudce propadla pod 46 tisíc dolarů, v mezidenním srovnání bitcoin odepsal přes 15 procent. Ještě hůře na tom byl s 22procentním propadem ether, silněji než bitcoin byly zasaženy i ChainLink či Litecoin. Trh s digitálními měnami zakolísal nejvíce za poslední měsíc.
Investoři lačnící po rychlém výdělku by měli být velmi ostražití. Rekordní burzovní maxima by pro ně v době nízké úrokové míry a obřích pandemických ztrát měly být jasným výstražným světlem. Upozorňuje na to čerstvě dosazená americká ministryně financí Janet Yellenová, bývalá šéfka americké centrální banky Fed.
Za rodinou se teď mnozí neodváží. Když, tak s testem. Podnikatelé a firmy se po roce možná dočkají jednotného a snad i spravedlivého kompenzačního programu. Nouzový stav v Česku má tak křehkou podporu, že okolní státy s napětím sledují, co v Hobitíně zase vymyslí, aby nás mohly hermeticky uzavřít.
Šéf Tesly se rozhodl pro jednou zase otřást světem. Elon Musk převedením části hotovosti automobilky Tesla do bitcoinu jen tak mimochodem do kryptoměn namočil téměř všechny americké investory. A zdá se, že cesty zpět už není. To ještě neznamená, že bitcoin teď nemohou potkat pořádné turbulence a nezamýšlené důsledky.