banky a úroky spořících účtů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu banky a úroky spořících účtů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Současná doba je plná zdražování, proto se vyplatí využít každou příležitost a zhodnotit volné finanční prostředky. A právě takovou možnost dlouhodobě nabízí spořicí účty, které si drží vyšší úrokové sazby.
Banky už koncem loňského roku zareagovaly na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB i na aktuální ekonomickou situaci zvýšením úrokových sazeb na svých spořicích účtech. Nyní se sazby již od ledna drží na stejné výši. Nejvyšší úrok tak stále nabízí slovenská VÚB Banka, v závěsu se drží Max banka (dříve Expobank CZ) a UniCredit Bank.
Velké oblibě tuzemských investorů se aktuálně těší podílové fondy, které nabízejí zhodnocení blížící se základní úrokové míře centrální banky. Takzvaná dvoutýdenní repo sazba ČNB činí od loňského června sedm procent a je tak nejvyšší od konce 90. let. Do repo fondů a fondů krátkodobých investic, jak se tyto investiční nástroje nazývají, přitekly za poslední rok díky lákadlu atraktivních výnosů miliardy korun.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Spoření je nejen důležité, ale také výhodné. Zvláště když máte ideální příležitost lépe zhodnotit své úspory nebo dodatečný výdělek. V současné době si můžete založit produkt Spoření bez limitů od slovenské VÚB banky a připojit se k tisícům klientů, kteří tuto možnost již využili.
Jeden z nejúspěšnějších spořicích produktů s názvem Spoření bez limitů, uvedla loni na český trh slovenská VÚB banka. Klienti si do něj za poslední rok uložili dokonce několik miliard korun. Proč je právě tento spořicí produkt tak populární?
Díky růstu úrokových sazeb se zejména v posledním roce těšily velkému zájmu českých střadatelů spořicí účty, termínované vklady či fondy, jejichž výnos je navázaný na základní úrokovou sazbu České národní banky. Dvoutýdenní repo sazba ČNB vzrostla v období od června 2021 do loňského června z 0,25 procenta na stávajících sedm procent. Tak vysoko však už za další rok nemusí být. Zejména pokud se potvrdí předpoklady, že inflace bude klesat.
Takhle blaze ještě bankovnímu byznysu v Česku nebylo. Sektor za loňský rok poprvé v historii vydělal přes sto miliard korun. Banky tak vygenerovaly meziročně o polovinu vyšší zisky. Předběžné statistiky regulátora uvádějí cifru 104 miliard korun, což se blíží součtu bankovních zisků za dva předcházející roky dohromady. Spíše než expandujícímu byznysu ovšem vděčí tuzemské finanční domy za tučná čísla České národní bance. Významná část zisků plynula z úročení peněz uložených u centrální banky.
Extrémní inflace a s ní související ztráta hodnoty peněz se podepisují na zájmu klientů o možnosti zhodnocení volných prostředků. Druhou stránkou mince je pak rapidní zvýšení na straně výdajů. Pro řadu domácností je tak čím dal těžší „něco“ ušetřit. Jak tedy nyní spořit a na jaké produkty se v této době zaměřit? Na otázky deníku E15 odpovídá Tomáš Kapoun, manažer investic Moneta Money Bank.
Letošní rok se zapíše do historie. Češi se potýkají s prudkým zdražováním a peníze v hotovosti rychle ztrácí na hodnotě. Inflace zůstane velmi vysoko i v příštím roce a mnozí hledají způsob, jak ochránit úspory před znehodnocením. Kam investovat v roce 2023?