Barcelona demonstrace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Barcelona demonstrace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Anglický fotbalový klub Manchester United FC možná brzy získá nového vlastníka. Současní většinoví majitelé slavného týmu - americká rodina Glazerových - podle zákulisních zdrojů agentury Bloomberg aktuálně zvažuje prodej menšinového akciového podílu v klubu, jehož celková hodnota se odhaduje až na pět miliard liber, více než 145 miliard korun.
Fotografové zahraničních agentur zachytili dění uplynulých sedmi dní, zaujaly je především demonstrace. V Evropě i v Jižní Americe. V galerii si můžete prohlédnout ale také záběry zachycující přesuny běženců z přeplněných uprchlických táborů či obrazové svědectví mapující ničivé následky bouře Alex ve Francii.
Několik dní před oslavami Mezinárodního dne žen přijala španělská vláda návrh zákona, dle kterého by soudy měly jasněji definovat a přísněji trestat jakékoli formy sexuálního násilí a Španělsko by se tak dostalo o něco blíže k požadavkům Istanbulské úmluvy. Jak totiž vyplývá ze dvou případů zmíněných v tomto článku, jsou na základě zastaralých španělských zákonů někteří tamní soudci stále přesvědčeni, že znásilnění musí být doprovázeno výhružkami či fyzickým násilím. Jinak se o trestný čin nejedná. Jaké ...
Jedna z největších fotbalových bitev světa se nesla ve znamení protestujících Katalánců. Místní Barcelona přivítala odvěkého rivala z Madridu a rozešli se nakonec smírně. Na stadionu a především v ulicích hlavního města Katalánska však panovala úplně jiná atmosféra. Podívejte se na fotografie.
Odbojné Katalánsko pokračuje v protestech, které vyvolal pondělní verdikt soudu nad místními politiky. Počet zraněných po tvrdých střetech mezi demonstranty a policisty stoupá, do akcí se zapojuje stále více lidí od studentů po zemědělce. Socialistický premiér Pedro Sánchez jednal kvůli napětí v regionu s opozicí. Záležitost je pro něj mimořádně citlivá, jelikož Španělsko za necelý měsíc čekají volby.
Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Zastánci katalánské samostatnosti se vydali do ulic u příležitosti druhého výročí referenda o nezávislosti regionu, které Madrid odmítl uznat. V oblasti navíc roste napětí s blížícím se verdiktem soudu nad odbojnými politiky, padnout má v nejbližších dnech. Budoucnost Katalánska je zároveň jedním z důležitých témat blížících se španělských voleb.
Před nejvyšším soudem v Madridu dnes začal dlouho očekávaný proces s 12 katalánskými politiky obžalovanými kvůli předloňskému referendu o nezávislosti Katalánska, za což některým z nich hrozí 16 až 25 let vězení za vzpouru. Proces, který obhajoba označuje za politický, sleduje několik stovek novinářů a místní média ho přenášejí v přímém přenosu. Před budovou soudu, hlídanou stovkami policistů, se sešli příznivci i odpůrci katalánské nezávislosti a v Katalánsku se konaly demonstrace separatistů.
V Barceloně v sobotu stávkovaly tisíce řidičů taxi proti alternativním taxislužbám Uber a Cabify. Jejich vozy kompletně zablokovaly centrum města, stovky aut stály po celý den zaparkované na hlavní dopravní tepně v centru města Gran Vía, kde někteří řidiči plánují podle agentury AP strávit i noc. K 10 000 řidičům taxi v Barceloně se pak ze solidarity připojilo i 15 000 jejich kolegů v Madridu, uvedla agentura AFP.
Za dveřmi je 5G – nová generace mobilních telekomunikací. Jednou z jeho specialit jsou nové kmitočty, které přináší řadu překážek. Výzvy se chopil Qualcomm, který chce být na poli 5G lídrem.