baterie e15 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu baterie e15, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
Šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) dnes společně s několika dalšími poslanci, zástupci municipalit a vědeckých a vzdělávacích institucí vyráží na osmidenní cestu do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Představitele státu doprovodí početný zástup tuzemských podnikatelů. Cílem je využít přívětivých politických vztahů Česka a obou asijských zemí a rozšířit ekonomickou a obchodní spolupráci, mimo jiné v čipech.
Největší český distributor solárních panelů, společnost SolSol, má nového podílníka. Zhruba desetinu firmy získal investor do startupů Jiří Hlavenka, který například pomáhal zakládat brněnský vyhledávač letenek Kiwi.com. Hlavenka má kromě finančního posílení pomoci hledat nové byznysové příležitosti například v oblasti chytrých sítí.
Evropská komise tento týden představí veřejnosti dva důležité návrhy – zákon o kritických surovinách (Critical Raw Materials Act) a zákon o klimaticky neutrálním průmyslu (Net-Zero Industry Act). Obě nařízení jsou odpovědí na americký zákon o snížení inflace (Inflation Reduction Act) z roku 2022 a jejich cílem je zvýšit konkurenceschopnost evropské ekonomiky a zabránit masovému exodu firem a technologických inovací do Spojených států. „K jejich zveřejnění mělo původně dojít už dnes, kvůli změnám na ...
Podniky v Česku aktivují inflační doložky. Přichází zdražování Středeční půlnocí skončil mandát Miloši Zemanovi. Do úřadu nastoupil Petr Pavel Čeští kyberkontroloři označili TikTok za bezpečnostní hrozbu Vyhlásíme soutěže na ředitele městských firem, říká v rozhovoru primátor Svoboda Gigafactory v Česku se odkládá. Volkswagen dá přednost stavbě závodu v USA Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
K rozvoji mladého a velmi lukrativního oboru bezdrátového nabíjení elektronických spotřebičů výrazně přispívá Česko. Pražské vývojové centrum společnosti STMicroelectronics (STM) ověřuje, testuje a nasazuje příslušné čipy. Celosvětový trh s bezdrátovým nabíjením by měl podle údajů firmy Next Move letos dosáhnout 24 miliard dolarů, zhruba 536 miliard korun, což představuje meziroční vzestup o 41 procent.
Dobré ráno! Je 68. den v roce, svátek má Františka a Rebeka. V tento den roku 1991 představitelé slovenských politických stran kromě VPN a KSS na setkání v Bratislavě podepsali společné prohlášení, že Moravany, považují „za moderní státotvorný národ, schopný samostatně si hospodařit na svém vlastním území a samostatně si rozhodovat o svém vlastním osudu“. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Ministerstvo průmyslu a obchodu a Škoda Auto odmítly informace zveřejněné v deníku Financial Times, podle kterých německý automobilový koncern Volkswagen pozastavuje plány na vybudování továrny na baterie do elektromobilů v Česku. Podle odborníků je však tvrdou realitou, že Spojené státy představují pro výstavbu podobných projektů mnohem atraktivnější lokalitu než Evropa.
Německý gigant Bosch se snaží snížit náklady a přesunout výrobu důležitých součástek do elektromobilů do východní Evropy. V promluvě k téměř třiceti tisícům zaměstnanců to prohlásil předseda podnikové rady firmy Frank Sell s tím, že se rada obává zániku tisíců pracovních míst v Německu. Web Automobilwoche dodal, že podle jeho informací se pravděpodobně bude jednat o lokalitu v Česku. Tiskové oddělení německé centrály Bosche na dotazy E15 reagovalo, že počítá s již avizovaným rozšířením výroby ve svém ...
Dozorčí rada německého automobilového koncernu Volkswagen schválila plán na výstavbu nové továrny ve Spojených státech, konkrétně v Jižní Karolíně. O záměru firmy informovala již dříve v tomto týdnu agentura Reuters, v pátek informaci potvrdil samotný Volkswagen. Projekt automobilku vyjde na dvě miliardy dolarů, čili více než 44 miliard korun. Závod bude schopen produkovat až 200 tisíc elektromobilů ročně.