baterie pro elektroauta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu baterie pro elektroauta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Patří k předním českým odborníkům na elektromobilitu, podílel se i na zprovoznění solární lodě. Přesto se vědec a pedagog Pavel Hrzina snaží dívat na nástup nových technologií pragmaticky a varuje před přehnaným vizionářstvím. „Jestli elektřina skutečně plně nahradí spalovací motor, stane se tak nejdříve za dvě lidské generace,“ tvrdí.
Elektroauta by mohla být brzy zase o něco dostupnější. Největší světový výrobce baterií, čínská společnost CATL, představil novou polotuhou baterii s kondenzovaným elektrolytem, která oproti dnešním nejpokročilejším akumulátorům disponuje dvojnásobnou hustotou energie. Technologie, která by mohla být vhodná i na pohánění letadel, má jít do výroby ještě letos, píše specializovaný server PV-magazine.
Ani elektromobil se neobejde bez povinného ručení. Povinné ručení – jak už samotný název napovídá – je povinným pojištěním. V opačném případě majiteli hrozí vysoké pokuty i riziko, že případné škody bude muset platit z vlastní kapsy. Naproti tomu havarijní pojištění je pojistkou dobrovolnou. Jak je to s podmínkami a cenami právě u elektrovozidel?
Významnější role v problematice dobíjení elektromobilů se začínají chápat firmy, které nabízejí zaměstnancům nový benefit ve formě dobíjení auta v práci nebo tím, že jim zaplatí náklady na dobití auta doma. Pro obyvatele sídlišť nebo center velkých měst to může být v řadě případů jedno z mála řešení pro provoz elektromobilu. Budování vlastního individuálního domácího dobíjení má řadu omezení a v některých případech vyjde draho.
Téměř tři čtvrtiny nových aut v Česku kupují firmy. Právě na nich z velké části závisí, nakolik a jak rychle přejde silniční doprava na elektřinu. Často bývá prvotním hybatelem osobní nadšení manažera, jako tomu bylo v české slévárně a lisovně Beneš a Lát.
Carsharingové firmy nabízejí dnes v Česku přes 1500 aut, vozidel čistě na baterie je ale jen pár. Při stání na ulicích nemají kde doplnit energii. Sdílení a elektromobilita se zatím nepotkávají.
Počet elektromobilů na evropských silnicích v posledních letech roste. V České republice tento trend zatím tolik patrný není. Jaké země stojí v čele automobilové revoluce, a kde se nástup elektromobilů naopak odkládá?
Okurková sezona zatím nevypukla ani v Německu, ačkoli horké počasí línému nicnedělání nahrává. Není to dáno jen válkou a starostmi o plyn na letošní zimu, které ženou politiky k větší aktivitě. V zemi automobilů se odehrálo něco velmi zásadního, a to nejen pro Německo, ale i pro celý svět, Česko nevyjímaje. Nečekané personální zemětřesení, a to přímo v největší automobilce světa, ve Volkswagen Group.
Evropa se musí odstřihnout od putinovského Ruska. O to rychlejší musí být její transformace k zelené ekonomice, tedy i elektromobilům, zdůrazňuje v exkluzivním rozhovoru pro deník E15 jeden z nejvlivnějších evropských úředníků Henrik Hololei. Muž, který připojil rodné Estonsko k Evropské unii a ukrajinskou bikoloru ke svému saku. „Lidé řeší, jak drahý je život v Evropě. Správně bychom se ale měli ptát, co stojí život mimo ni,“ říká Hololei, generální ředitel Evropské komise pro dopravu a mobilitu.
Minulý týden jsem se vydal do královéhradecké továrny společnosti Bühler Motor, což je jeden z nejzajímavějších dodavatelů hlavně pro autoprůmysl, který u nás zaměstnává asi 450 lidí. Firmu, jež vznikla jako továrna na hodinky v polovině devatenáctého století, vlastní už po pět generací rodina Furtwänglerů.