belgie covid - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu belgie covid, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Minulých asi dvacet let platilo, že se každý rok na přelomu února a března celý telekomunikační svět slétne do katalánské metropole Barcelony, kde probíhá gigantický veletrh Mobile World Congress. Stotisícovým návštěvám učinil konec covid – v roce 2021 kongres neproběhl vůbec, o rok později chyběla velká jména odvětví jako Ericsson, Nokia nebo Cisco, loni také nebyly přítomné zrovna davy lidí.
Dobré ráno! Je 333. den roku, svátek má Zina a v tento den v roce 1975 Bill Gates poprvé použil v dopise Paulu Allenovi název „Micro-soft“ („microcomputer a software“). Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Svět se stále ještě nedokázal vzpamatovat z pandemie covidu-19, alespoň tedy z pohledu očekávané délky života. Ta se ve většině zemí Západu loni podle nejnovější studie výzkumníků z Oxfordské univerzity a Institutu Maxe Plancka opět snížila. Dva poklesy v řadě podle vědců ukazují, jak hluboce tato virová nemoc zasáhla populaci.
Počet elektromobilů na evropských silnicích v posledních letech roste. V České republice tento trend zatím tolik patrný není. Jaké země stojí v čele automobilové revoluce, a kde se nástup elektromobilů naopak odkládá?
Vyučuje ekonometrii a statistiku na jedné z nejprestižnějších amerických univerzit, kde kdysi působil také Tomáš Garrigue Masaryk. Za kolegy má nositele Nobelovy ceny za ekonomii a nedávno v Chicagu získala titul profesorky. To se dosud nikomu z Česka nepovedlo. Své úspěchy přitom přisuzuje i tomu, že vyrostla v České republice. „Naše Česko má obrovský intelektuální potenciál, ale studenti jsou zbytečně skromní,“ říká Veronika Ročková.
Probíhající české předsednictví v Radě Evropské unie doprovází také bohatý kulturní program, který na sebe často poutá ještě větší mezinárodní pozornost než politické diskuze. Jeho organizaci má na starosti České centrum v Bruselu, v jehož čele už pět let stojí kulturní diplomatka Jitka Pánek Jurková. V rozhovoru s deníkem E15 prozrazuje, jak přípravu jednotlivých projektů ovlivnil covid nebo válka na Ukrajině a proč letos Češi nebudou unii provokovat další Entropou.
Firma rodiny Šimonkových se stará o rozsáhlé polnosti a lesy, ve kterých se nyní silně těží kvůli kůrovcové kalamitě. Rodina vlastní i tři historické nemovitosti, zámky Lobeč a Stránov a hrad Housku. „Když rodina vlastní majetek delší dobu, tak to bereme tak, že jsme právě na řadě, že je v tom díl tradice, která nás vede k tomu, abychom se o odkaz starali. Tak se staráme a máme rodové historické nemovitosti rádi, říká Zuzana Pavlík Šimonková s tím, že ředitelé hospodářských divizí příliš rádi nejsou, že to...
Cestování se vrací do předpandemického stavu. Již nyní většina států zrušila pandemická omezení vstupu na své území. Míst, kam lze cestovat bez dokladu bezinfekčnosti sice stále přibývá, ale stále je některé státy vyžadují. Server E15.cz nabízí přehled států a jejich podmínek pro turistické cesty. Vycházíme nejen z informací českých úřadů, ale také z mapy Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA).
Svět v době doznívající pandemie koronaviru a války na Ukrajině straší další hrozba v podobě opičích neštovic. Vědci očekávají, že počet případů v Evropě a Spojených státech v nejbližší době poroste, protože nemoc se šíří nečekaně rychle. Uklidňují však, že jde o virus, který je lidstvu dobře známý, proti onemocnění existuje očkování i určitá léčba. Rovněž šéf Bílého domu Joe Biden ujišťoval Američany, že opičí neštovice s nejvyšší pravděpodobností nezpůsobí pandemii koronavirového rozsahu, která by ...
V Česku se vedle subvarianty koronaviru BA.2, která momentálně převládá, objevila nová varianta nazvaná XE. Je o deset procent nakažlivější než omikron a projevuje se velice podobně. Jedná se o rekombinantní vir steně jako varianta nemoci covid-19 Deltakron, která se zatím v Česku nevyskytla.