benátky záplavy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu benátky záplavy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Do Benátek se na počátku června po roce a půl vrátila první velká výletní loď. Část obyvatel města po pandemické pauze vítala turisty. Další se však bojí, že obří plavidla ničí lagunu a zvyšují riziko, že se město potopí. Vláda přitom v březnu slíbila, že do přístavu nedaleko náměstí Svatého Marka velké lodě připlouvat nebudou. Do sporu nyní zasáhlo UNESCO.
Řeka Rhôna připomíná pestrobarevný náhrdelník, na kterém jsou navlečené ty největší skvosty celé oblasti: rodiště skvělého vína Châteauneuf-du-Pape či přístav Martigues. Korunu všemu nasazuje zelený drahokam: přírodní rezervace Camargue s hejny růžových plameňáků.
Silné záplavy postihly slavné Benátky. Podobně rozsáhlou pohromu italské město zažilo naposledy v roce 1966. O život podle agentury ANSA přišli zatím dva lidé. Voda zaplavila proslulé náměstí svatého Marka, kde dosáhla hladina výšky až jednoho metru, a dostala se také do dominanty města - baziliky svatého Marka. Starosta Benátek Luigi Brugnaro vyhlásil stav nouze a zároveň požádal o pomoc italskou vládu.
Itálii sužují silný vítr a déšť. Benátky se potýkají s rekordním množstvím vody, špatné počasí panuje i jinde na Apeninském poloostrově. Bouře se silným větrem si již vyžádaly pět obětí na životech.
Už druhý rok v řadě se známé italské město musí potýkat s nedostatkem vody v zimě. Malebné benátské kanály, které sem lákají až 20 milionů turistů ročně, se momentálně proměnily v bahnité strouhy.
Italské Benátky zasáhla jedna z nejhorších povodní posledních let. Hladina moře vystoupila o 1,4 metru oproti obvyklé úrovni a zaplavila i hlavní náměstí svatého Marka. Benátčanům nepomohly ani dřevěné můstky, které město používá při pravidelných záplavách. I je totiž moře zaplavilo.
Čínská lidová republika drží světová prvenství v mnoha oblastech. O některých z nich se jen šeptá, o jiných se nemluví. Co však není třeba skrývat, je čínská náklonnost k moderní architektuře nejvyšší kvality, ať už importované, nebo z domácí produkce. Není proto divu, že laureátem letošní Pritzkerovy ceny byl vyhlášen čínský architekt Wang Šu a že letošní slavnostní ceremoniál proběhne na konci května v Pekingu.
Urbanistické vize, architektonické návrhy a projekty utvářejí podobu našeho světa s invencí, jež někdy hraničí s utopií. Ne vždy se však podaří uskutečnit představy architektů podléhající pragmatickým strategiím developerů a investorů. Některé z plánů zůstanou navždy jen na papíře. Seznamte se s vizemi budoucích Benátek a Petrohradu bez jistoty jejich realizace.