beto s - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu beto s, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda chce v rámci snah o ozdravení státního rozpočtu mimo jiné zrušit osvobození od daně z příjmů u prodejů cenných papírů a podílů ve firmách při překročení hranice 40 milionů korun. Podrobnosti návrhu zatím nejsou úplně známy, ale například podle experta poradenské firmy KPMG je navrhovaný limit příliš nízký. Nápad se nelíbí ani investorům do startupů. Plus další informace ze světa investic.
Vytvoří outfit na základě vstupních požadavků, doporučí zákazníkům velikost a zařadí produkty do správné kategorie. Umělá inteligence módním e-shopům také ulehčí v mnohém práci, ale hlavně zvýší pravděpodobnost, že lidé nakoupí. „Loni vzrostla průměrná tržba na zákazníka o pětinu,“ pochvaluje si vedoucí týmu umělé inteligence v Glami Antonín Hoskovec.
K nejdiskutovanějším tématům v posledních měsících jednoznačně patří umělá inteligence (AI). Pozornost si získává zejména ChatGPT s vytvářením textů. AI ale zasahuje do mnoha dalších sfér. Díky službám, jako je Midjourney, o sobě nahlas dává vědět i v oblasti generování obrázků. Poslední verze Midjourney v5 přichází se snímky, které stěží rozeznáte od klasické fotografie.
Umělá inteligence (AI) – respektive pokročilý algoritmus strojového učení – dobývá svět a pomalu začíná zasahovat do různých sfér lidských činností. Jednou z oblastí, kde AI ukazuje výrazný potenciál, jsou chatboti určení ke generování textu. Nejskloňovanějším chatovacím robotem posledních týdnů je jednoznačně ChatGPT od OpenAI. Jak funguje a kde najde uplatnění? Po banu, který technologii udělily úřady Itálie se mnozí také častěji ptají: Je umělá inteligence hrozba?
Když vzala umělá inteligence dostupná všem v prohlížeči na podzim loňského roku útokem svět, leckdo začal panikařit, co všechno stroj převezme za práci. Dlouho jsme mluvili o tom, že počítače nahradí repetitivní nekvalifikovanou práci, ale ukázalo se, že jsou skvělé i v kreativní činnosti. Umějí ale investovat?
Rok 2023 bude tím, kdy Česko pošle svoji chytrou bombu proti rakovině do světa. Jde o objev Miloslava Poláška a jeho týmu z Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR. Americká společnost Shine Technologies oznámila, že nápad na rychlou a hromadnou výrobu dosud složitě získávaného radiofarmaka s názvem lutecium 177 dojde uskutečnění. Jde o jeden z největších úspěchů české vědy, který by se měl zrealizovat v příštím roce.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
Mutace omikron se zatím ve světě drží ze všech mutací nejdéle a také se nám jí podařilo alespoň částečně zkrotit. Zima, která se blíží, však opět rozdmýchává obavy z covidu a narůstající počet případů k tomu jen přidává. Omikron se od těch předchozích variant liší příznaky, průběhem i odolností vůči vakcinaci. Deník E15 připravil přehled informací, které je třeba o variantě omikron a jejích mutacích znát.
Saunování ve vlastní venkovní sauně přináší velmi silný zážitek a poskytuje ničím nenahraditelné pocity, kdy vnímáte přírodu všemi svými smysly. Saunování revitalizuje mysl a díky vysoké teplotě z těla vyplavuje nečistoty.
Rakovina plic byla v roce 2020 podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) příčinou úmrtí více než 2,2 milionu lidí po celém světě (z celkových zhruba 60 milionů). A zatímco zmíněná organizace doporučuje, jak se chránit před vznikem rakoviny – respektive jak snižovat riziko jejího vzniku – třeba tím, že člověk přestane kouřit nebo se začne vyhýbat prostředím se znečištěným vzduchem, dodnes vědci a lékaři nevěděli, jak přesně se ten „špinavý vzduch a kouř“ na vzniku rakoviny plic podílejí, ...