bez realitky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bez realitky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vzájemné žaloby, obviňování z rozsáhlých škod a vylučování z firmy. Takové jsou vztahy mezi spoluvlastníky české pobočky velké světové realitky. Mimosoudní řešení ale ještě zcela nevylučují.
Realitní kanceláře jsou přežitek z minulého století a transakce s nemovitostmi je možné dělat on-line bez zbytečných zprostředkovatelů a provizí. Přesně na tento model sází už třináct let portál Bezrealitky.cz. A realitní kanceláře jsou stále běžnou součástí trhu. „Firma možná trochu předběhla dobu. Dlouho se kvůli tomu nic nedělo. Web byl zastaralý, a navíc na něm parazitovala řada makléřů,“ popisuje situaci šéf Bezrealitky Hendrik Meyer.
V Manchesteru United nehraje jeden z nejlepších fotbalistů současnosti Cristiano Ronaldo již deset let a po této době se rozhodl prodat i své tamní sídlo v noblesní anglické vsi Alderley Edge, která leží pouhých patnáct kilometrů od jeho bývalého působiště, stadionu v Old Trafford.
Broker Consulting už dávno není pouze finanční a poradenská firma. Výrazně expanduje do realit a pro realitní kanceláře zakládá platformu Realityspolu. Služby rozšiřuje i na správu budov. „Věříme si. Realitní trh je menší, než ten finančního zprostředkování, ale míříme na patnáct procent trhu,‟ říká majitel Broker Consultingu Petr Hrubý.
Vlastnit chatu či chalupu je pro řadu Čechů takřka samozřejmostí, podle posledního sčítání má rekreační nemovitost už každý šestý. Její nákup navíc nikdy nebyl jednodušší, zájemce totiž ke koupi může využít i rozšířené online platformy, které disponují mohutnou nabídkou. Jak ale vybrat tu správnou? A kdy se vyplatí využít spíš realitní agenturu nebo se poptat u známých?
Zákon prošel prvním čtením a Ministerstvo místního rozvoje (MMR) je spokojeno. Nedostatky naopak vidí realitní kanceláře a portály, které prodávají „bez realitky“.
Realitní makléři se v Česku netěší zrovna valné pověsti, někteří z nich totiž sklouzává k nekalým praktikám. Jsou to třeba nenápadné lístečky ve schránkách nebo sliby exkluzivity. Stačí málo a majitel i kupující mohou prodělat. Na jaké triky si dát pozor?
Růst průměrného nájemného je stejně jako u cen bytů k nezastavení. Podle developerské společnosti Trigema na konci loňského roku nájemné meziročně vzrostlo o další tři procenta. Pronajmout si byt v Praze tak vyjde už na 340 korun za metr čtvereční, což je o pětinu více než před dvěma roky. V ceně navíc nejsou započteny poplatky za energie a služby. Nejdramatičtěji rostou nájmy v Praze 7, naopak nejpomaleji v Praze 2
Na realitním trhu nastává přelom. Celkové prodeje bytů dokonce o několik procent klesly. Alespoň podle dat jedné ze dvou největších realitních sítí v Česku Re/Max. A to v době, kdy se branže ocitá na Prahu digitální transformace. Prezident tuzemského Re/Maxu David Krajný ale na úplnou automatizaci obchodů s byty nevěří. „Google vám rozbitou karmu taky nespraví,“ říká. Byznysmen současně popisuje, proč si myslí, že v řadách realitních kanceláří doutná velký průšvih s penězi klientů.
Ušetří sto tisíc na provizi, ale nemovitost prodají výrazně pod cenou. Nechuť platit realitním kancelářím podíl za zprostředkování vede majitele k tomu, že prodej bytů řeší ve vlastní režii, a pak tratí. V případě bytových domů jde o miliony korun. Na vině jsou však také samotné realitní kanceláře: málokterý sektor má v Česku tak špatnou pověst.