bílý kůň kauza - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bílý kůň kauza, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Přední výrobce koupelnového vybavení Ravak zažívá rušné časy. Ve firmě se bude řešit nástupnictví po nedávno zesnulém spolumajiteli Jindřichu Vařekovi starším. Současně se podnik vzpamatovává z loňského požáru výrobní haly v Příbrami. Akcionáři Ravaku navíc pokračují v bitvě o stovky milionů korun, které utopili ve zkrachovalém producentovi biopaliv Oleo Chemical. Jeden ze zakladatelů Ravaku Jiří Kreysa v rozhovoru pro E15 Premium mimo jiné popsal, jaká byla v kauze role Andreje Babiše.
Za zpronevěru 55 milionů korun státního podniku Lesy ČR si bývalý předseda představenstva zkrachovalé dražební společnosti Clanroy Milan Kremel odpyká šest let vězení. Musí uhradit i celou škodu. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, jehož verdikt je pravomocný. Proti rozsudku je možné podat mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu.
Bývalý předseda představenstva zkrachovalé dražební společnosti Clanroy Milan Kremel odmítl, že by zpronevěřil 55 milionů korun. O peníze podle obžaloby připravil státní podnik Lesy ČR. Hrozí mu až deset let vězení. Ke kauze se dnes téměř po dvou letech vrátil pražský městský soud. Kremel totiž po zahájení procesu odjel do zahraničí, kde se skrýval. Letos ho dopadla policie v Německu.
Soud dnes vyslechl v kauze petrochemické firmy Oleo Chemical (OCh) a lobbisty Ivo Rittiga několik účetních, kteří shodně uvedli, že měli na starost vyřizování faktur a o samotném byznysu nic nevěděli. Obžaloba tvrdí, že se 10 lidí včetně lobbisty podílelo na vyvedení 20 milionů korun na jeho účty pomocí smluv na poradenství, které se údajně neuskutečnilo. Rittig obžalobu odmítá, v kauze usiluje jeden z obžalovaných o spolupracující pozici. Případ řeší Městský soud v Praze.
S novým kolem soudních stání v případu zkrachovalé a vytunelované dražební společnosti Clanroy se přiostřuje boj mezi lidmi, kteří mají s případem něco společného. Konkrétně jde o někdejšího šéfa Clanroy Zdeňka Macháčka a jeho bývalého obchodního partnera Jiřího Seböka. Z okruhu kolem Macháčka začaly na Sebökovu hlavu padat vážná obvinění, že může za zmizení zhruba 200 milionů korun. Více než půlka z toho jsou peníze Českých drah a Lesů ČR. Sebök obvinění popírá.
Před pár dny proběhla médii zpráva o náhlém konci portálu Travelsun.cz, na jehož nabídky laciných dovolených naletěly stovky lidí. Serveru E15.cz se s vysvětlením kauzy ozval Martin Otáhal, majitel a jednatel firmy, která portál provozovala. Jeho obhajoba je ale dost svérázná. Tvrdí totiž, že za nic nemůže, protože společnost založil pro neznámého muže a než u jeho dveří zazvonila policie, vůbec nic o fungování portálu nevěděl.