biometrické údaje - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu biometrické údaje, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čínská mobilní aplikace TikTok čelí obviněním z napadení soukromí mnoha uživatelů, včetně nezletilých. TikTok nyní přistoupil na peněžní vyrovnání ve výši 92 milionů dolarů. Společnost podle soudů porušila zákony na ochranu soukromí a údajně shromažďovala a sdílela uživatelská data s čínskou vládou. TikTok s obviněními nesouhlasí. Pokutu nicméně zaplatí.
Transakce kartou přes internet musejí být od nového roku potvrzeny dvoufaktorově. „Už nestačí opsat údaje z platební karty a vyplnit jednorázový SMS kód. Nově musí nakupující potvrdit platbu ještě druhým krokem,“ vysvětluje Jan Hailich, manažer platebních řešení České spořitelny. Druhá fáze ověření zabere klientům pár vteřin. Ovšem výrazně zvýší bezpečnost jejich platby.
Portugalské město Aveiro má většina lidí spojené s turistikou či plavebními kanály, kvůli kterým se mu přezdívá „portugalské Benátky“. Letovisko však nabízí mnohem více, než by se mohlo zdát. A to díky projektu Aveiro STEAM city, který jej proměňuje stále více na město budoucnosti.
Většina z nás brzy pochopí, proč zejména v severských státech Evropy jsou skoro všichni štíhlí, jezdí na kolech nebo běhají jako o život. Ono jim totiž o život jde. Snaží se udržet maximálně fit nejen proto, aby dobře vypadali na instagramových selfíčkách, ale prostě proto, že nemají na to onemocnět nebo se stát závislými na péči druhých.
Občanské průkazy budou muset mít od srpna příštího roku povinně biometrické údaje, navrhuje ministerstvo vnitra. Průkazy by kromě zobrazení obličeje měly nést údaje i o otiscích prstů. Nový zákon o občanských průkazech předložil rezort do mezirezortního připomínkového řízení, poté by měl jít na vládu.
Evropská komise chce vytvořit jednotný průkaz s biometrickými údaji, který by dostali Britové žijící v Evropské unii po konci přechodného období. S odvoláním na informace z Evropské komise to napsal server Politico. Británie opustila EU na konci ledna, nyní je v takzvaném přechodném období, které by mělo skončit na konci tohoto roku. Podle údajů komise žije v zemích EU téměř 1,3 milionu Britů.
Od začátku účinnosti Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (onoho známého GDPR) letos v květnu uběhnou dva roky. Přesto zaměstnavatelé stále při nakládání s osobními údaji svých zaměstnanců chybují. S jakými nejčastějšími problémy se lze v praxi setkat?
Banka jako papírová instituce je věcí minulosti. Kam až ale může zajít digitalizace, využití automatizace a umělé inteligence při poskytování bankovních služeb. „Určitě nás čeká ještě mnoho překvapení, další velké změny přijdou zhruba do pěti let,“ prorokuje v rozhovoru Tomáš Stegura, ředitel útvaru Digitalizace a architektura ČSOB.
Technologický pokrok s sebou nese také nároky z hlediska ochrany soukromí. Potenciálně největší strach ze sběru a možného zneužití dat v Evropě mohou mít v Estonsku. Tato pobaltská země se totiž umístila na čele Evropského srovnání v průzkumu britské agentury Comparitech, která poměřovala zejména rozšiřování sběru biometrických údajů. Úřady, banky či další instituce je totiž začínají stále častěji vyžadovat. Nejde přitom jen o data v biometrických pasech, ale také třeba verifikaci otiskem prstu.
Klienti Moneta Money Bank mohou potvrzovat platby na internetu pomocí otisku prstu, pinu nebo rozpoznání tváře.