bitcoin je podvod - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bitcoin je podvod, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bitcoin nabourává zavedené představy o výnosnosti investic, současně ale prohlubuje názorové příkopy. I po 12 letech fungování vyvolává bitcoin značně kontroverzní reakce. Sekce E15 Premium svým předplatitelům nabízí shrnutí základních přístupů ke kryptoměnám prostřednictvím dvojice polemických textů. Specialista E15 na finanční trhy Jaroslav Bukovský zastává ve svém příspěvku kritičtější tón, opačný postoj reprezentuje glosa editora E15.cz a autora zaměřeného na fenomén virtuálních měn Jana Vávry.
Sociálními sítěmi se v době investiční kryptománie šíří odkazy na projekt české kryptoměny Kauri, současně však také varování před podvodem. Za Kauri stojí samozvaný guru osobního rozvoje Jiří Čmolík, držitel anticeny Zlatý bludný balvan z roku 2016 za svou iniciativu Neurorestart nabízející mentální programování pomocí magických technik. Aktuálně Čmolík vystupuje jako propagátor české digitální měny, kterou však prakticky nelze prodat. Na jeho činnost se nyní zaměřili také tvůrci satirického pořadu Mall ...
Kryptoměna bitcoin letos po třech letech překonala svá cenová maxima. S enormním nárůstem hodnoty virtuální měny ale nejen spekulanty zajímá, kam až může cena bitcoinu vystoupat. Zatímco v minulosti se odhady dalšího pohádkového růstu mnohdy ukázaly jako pomýlené, nynější prognózy dalšího růstu kryptoměny stojí na trochu bytelnějších základech.
Trh kryptoměn chytil během letoška silný druhý dech. Jen od ledna přibylo ve virtuálním prostoru bezmála dva a půl tisíce nových mincí a jejich odvozenin. Tolik jich během tak krátké doby ještě nikdy nepřibylo. Řadě spekulantů se otvírá příležitost k rychlému výdělku. Podle některých analytiků ale musejí počítat s ještě rychlejším krachem hodnoty nových kryptoprojektů.
Bulharská policie zatkla v srpnu dva muže, kteří společnost CEZ Electro Bulgaria připravili o elektřinu v hodnotě přes 2,5 milionu leva, necelých 34 milionů korun. Spotřebovali ji na těžbu bitcoinů ve dvou „těžařských farmách“.
Peníze zdarma. Obvykle podezřelé sousloví v případě světa virtuálních měn označuje zavedenou praxi, kdy začínající kryptoprojekty rozdávají stávajícím držitelům bitcoinu a spol. vlastní digitální mince. Co je k tomu vede, na co si dát pozor a které rozdavačné projekty naopak stojí za pozornost? Podrobnosti v poradně E15 Premium uvádí popularizátor kryptoměn Jakub Vejmola alias Kicom.
Řecký ministr spravedlnosti rozhodl, že vydá do Francie Rusa Alexandra Vinnika stíhaného za praní špinavých peněz prostřednictvím kybernetické měny bitcoin. O jeho vydání přitom usilovalo také Rusko a Spojené státy. Vinnik byl hlavou zločinecké skupiny, jíž se podle obvinění podařilo zlegalizovat kolem čtyř miliard dolarů (91,9 miliard korun) pocházejících z trestné činnosti, napsala agentura Reuters.
Éra mnohdy bezpracného vydělávání peněz formou emise kryptomincí po několika divokých letech končí. Během posledních měsíců totiž takřka ustala aktivita podnikavců, kteří nové kryptomince nebo takzvané tokeny hrnuli na trh. Podle statistik serveru CoinSchedule přibyla od ledna na trzích tato kryptoaktiva v objemu 3,2 miliardy dolarů, což je sedmkrát méně než roku 2018. Od konce léta přitom aktivita emitentů virtuálních měn klesla k historickému minimu.
Před dvěma roky začala cena kryptoměny bitcoin prudce šplhat ke dvaceti tisícům dolarů za virtuální minci. O tom, zda bylo tehdejší dění kolem bitcoinu vůbec legální, nakonec zřejmě rozhodne soud.
V oblasti digitálních měn se rozhodla angažovat i jedna z nejhodnotnějších firem současnosti – Facebook. Ta připravuje rovnou svou vlastní kryptoměnu. Za symbol virtuálních mincí ale dosud platí bitcoin, který se stal jejich průkopníkem. Ohrozí projekt Facebooku s názvem Libra jeho dominantní postavení? Své prognózy zveřejnily na twitteru přední osobnosti kryptoměnového světa. Zdůrazňují mimo jiné, že libra a bitcoin se fundamentálně liší.