bitcoin nákup - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bitcoin nákup, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bitcoinová komunita slaví zajímavé výročí. Před třinácti lety si floridský programátor Laszlo Hanyecz koupil dvě pizzy z řetězce Papa John’s za deset tisíc bitcoinů. Tehdy virtuální měna větší hodnotu neměla, nyní by cena deseti tisíc bitcoinů přesahovala pět miliard korun. Dnešním pohledem jedna z nejnešťastnějších „investic“ všech dob ale představovala z hlediska vývoje bitcoinu průlom. Jde o první zdokumentovanou směnu virtuálních mincí za zboží. Nebýt podobných průkopnických nápadů, ani ne patnáct let ...
Bitcoin se vzdálil tomu, čím chtěl původně být, tedy digitální hotovostí a peer-to-peer nástrojem. Pokud si jej chcete koupit, na všech burzách musíte projít složitým ověřovacím procesem, takže anonymita bitcoinu je prakticky fuč.
Česká kryptoburza Coinmate funguje už téměř deset let, o bankovní účet v Equa bank ale nedávno přišla i ona. Částečně i díky vyhlídkám na zavedení komplexní evropské regulace MiCA však existuje naděje na řešení. "Dokonce bychom mohli řekněme do roka přijít s produktem, který bude ve spolupráci s bankou," říká v rozsáhlém rozhovoru venture partner fondu Miton C Nikos Balamotis, který z pozice představenstva pomáhá ve strategii týmům krypto burzy Coinmate a platební brány Confirmo. Vadí mu vyhrocené emoce ...
Účty v bývalé Equa bank měly být pro české kryptofirmy posledním útočištěm a zárukou přístupu k bankovním službám. Nedlouho po převzetí společnosti ze strany Raiffeisenbank se ale podobné naděje ukázaly iluzorní. Dlouhodobě a plošně tvrdý postup v Česku působících bank vůči kryptofirmám i platbám jednotlivců za nákup digitálních měn ještě vygradoval. Co to reálně znamená, popisuje shrnující článek formou otázek a odpovědí.
Dominantní kryptoměna posílila od svých podzimních minim o téměř sto procent. Její držitelé i tuzemský kryptobyznys věří, že to je teprve začátek dalšího brutálního růstového cyklu, který nadělá z řady investorů do bitcoinu nové milionáře. Češi a Slováci, kteří se mezi nejbohatší vrstvy řadí už teď, si ale nynější zhodnocení bitcoinu a krypta nechali utéct. Někteří se kvůli tomu stali terčem posměchu na sociálních sítích.
Poslední útočiště pro domácí kryptobyznys padlo. Účty založené pod Equa bank, která byla vnímaná jako poslední „crypto-friendly“ banka v Česku, začala mateřská Raiffeisenbank firmám z oboru virtuálních měn rušit. O bankovní konto přišly například zavedené kryptosměnárny či burzy.
Držitelé bitcoinu se už celkem napakovali. Vyvstává chamtivostí hnaná otázka, na čem se dá teď ve světě krypta dál „nahrabat“. Pokud by se měl svět virtuálních měn dál ubírat podle některých svých ustálených zákonitostí, tak má odpověď cenu milionů. Záleží, jak moc bude během následujících dní potřeba rozlišovat mezi bitcoinem a „kryptem“.
Brutální česká inflace je pro svět investic příliš silná káva. Porazit se s přijatelnou mírou rizika nedá a pokoušet se o to je životu nebezpečné. Stejně tak jako odvěká, leč utopická investorská ambice správně načasovat vstup na trh. Objektivně vhodný okamžik ovšem může nastat, až se na nejvýznamnější světové burze uklidní současná bouře ve sklenici vody. „Když se díváte na statistiku a sledujete, jak v minulosti rostly akciové trhy, tak pokud minete za posledních deset let těch třeba patnáct klíčových ...
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Kryptospekulantům otrnulo a po strastiplném podzimu se začátkem letošního roku osmělili k opětovnému nasypání peněz do virtuálních měn. Autorovi Kryptografu týdne se už zase sbíhají dotazy, které kryptoměny teď nakupovat. Sentiment retailových investorů se zjevně začíná pomalu otáčet. Pomiňme na chvíli skutečnost, že takové dotazy měli ziskuchtivci vznášet hlavně před čtvrt rokem, a ne nyní. Na základě historické paralely lze nyní vykreslit scénář, co by se mohlo v dohledné budoucnosti dít s jedním z ...