bitcoin půlení 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bitcoin půlení 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Budoucnost bitcoinu je podle největších zastánců kryptoměny optimistická. Příčinou je podle nich i takzvané půlení (halving), ke kterému dojde kolem května roku 2024. V historii fungování kryptoměny platí, že tato událost dosud vždy odstartovala prudký růst ceny bitcoinu i ostatních virtuálních měn.
Bohatého Ježíška si patrně nedopřály rodiny, které nakupovaly kryptoměny před rokem. Kurzy těch největších digitálních mincí během té doby vymazaly hodně přes polovinu. Tento vývoj se samozřejmě propisuje do aktuální hodnoty cvičného redakčního kryptoportfolia. Tak bídně na tom bylo naposledy v březnu 2021.
Měl to být jeden ze způsobů, kterým by miléniálové vyzráli na všechny nástrahy finančního světa. Bitcoin a akcie Tesly se staly generačním odznakem mladých investorů. Mnozí očekávali, že hodnota automobilky v dobrých ekonomických časech poroste nejrychleji ze všech firem. Na horší období – provázené inflací, nejistotou a válkou – měli miléniálové nachystanou kryptoměnu. Té se její příznivci poslední roky snaží připisovat vlastnosti digitálního zlata. Realita je ale poněkud odlišná. To ještě neznamená, že ...
Končí měsíc, který měl znamenat bitcoinovou cenovou explozi. Fanoušci a držitelé kryptoměny si již v minulosti přejmenovali říjen na takzvaný Uptober (kombinací „October“ a „Up“), jelikož na začátku podzimu se kryptoměně obvykle cenově velmi daří. Letos se ale zdá, že je bitcoin vůči podobným memům imunní. Jeho kurz posílil na poměry krypta jen velmi málo. To se odráží i na vývoji hodnoty experimentálního redakčního kryptoměnového portfolia. K brutálním ziskům bylo možná zapotřebí zvolit jinou cestu. Jenže...
Dlouhé roky se držitelé bitcoinu dívali na hranici 20 tisíc dolarů jako na těžko dosažitelný sen. Ten se ale pro řadu z nich mění v noční můru poté, co k této hladině bitcoin klesá z loňských téměř sedmdesátitisícových maxim. Hodnota experimentálního redakčního kryptoportfolia je kvůli tomu nejnižší za 16 měsíců.
Cena nejrozšířenější kryptoměny spadla nejníže za dva týdny. Bitcoin během úterního dopoledne odepisoval v mezidenním srovnání šest procent, ether odepsal ještě o dva procentní body více. Kryptoměny jako SOL či XRP ztratily přes třináct procent. Část odborníků v reakci na dění na kryptotrhu zpochybňuje vnímání bitcoinu coby digitální alternativy zlata. Drahý kov na rozdíl od bitcoinu v reakci na stupňující se agresi Ruska vůči Ukrajině posiluje. „Vypadá to, že bitcoin nebude plnit roli bezpečného přístavu ...
Bitcoin po výrazném lednovém propadu, kdy cena této nejznámější kryptoměny spadla až zhruba na 35 tisíc dolarů, zahájil týden růstem a blíží se k hranici 40 tisíc dolarů. Zůstává tak daleko od maxima, které je blízko 69 tisíc dolarů a na němž se bitcoin ocitl v listopadu loňského roku. Názory na další vývoj se různí, například podle spoluzakladatele kryptoměnové burzy Huobi se další fáze silného růstu může dostavit až za dva nebo tři roky.
Klasické spořící produkty dnes nezvládají svými výnosy pokrýt ani silně rostoucí inflaci, natož generovat nějaký rozumný výnos. Proto se lidé začínají zajímat i o alternativní způsoby, jak uspořené peníze před inflací ochránit a s rozumnou mírou rizika je rozmnožit. A jako alternativa se dnes začínají hojně využívat právě kryptoměny.
Kurz nejrozšířenější kryptoměny rekordně roste i v úvodu roku 2021. Bitcoin po několika marných pokusech v posledních dnech prorazil v sobotu po poledni hranici 30 tisíc dolarů (přes 644 100 korun). Výše ve své jedenáctileté historii dosud nebyl. Později se hodnota virtuální měna dostala těsně nad 33 tisíc dolarů (708 tisíc korun).
Závěr letošního roku patří ve světě investic bitcoinu, který nedávno překonal historická maxima. A dál je posouvá až těsně pod kurz 30 tisíc dolarů za digitální minci. Kdo chce ale sčítat zisky a ztráty za celý rok, zjistí, že mezi virtuálními měnami se daly najít ještě mnohem výnosnější mince.