bizarní místa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bizarní místa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Často se v záplavě všemožné evropské i domácí regulace, která má za cíl upravovat chování firem na internetu, zapomíná, jak internet funguje sám o sobě. Služby, které využíváme nejčastěji, jako jsou vyhledávače, sociální sítě nebo přehrávání videa, mohou existovat a vydělávat obrovské peníze jen díky tomu, že infrastruktura pod nimi je neutrální a k jakýmkoli změnám toho, jak funguje, je potřeba konsenzus velkého množství subjektů. Je to stav, který by bylo dobré bránit a pokud možno zbytečně nenarušovat.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Pro některá vozidla musí řidič dospět a zároveň si je zasloužit. Podobně jako se nikdo jen tak ze dne na den nestane šlechticem. Novou generací Range Rover Sport proudí modrá krev a vůz je jedinečným společníkem nejen na lov.
Pondělní ohlášení dotační výzvy na postavení nových základnových stanic kolem nejvytíženějších železničních koridorů z Prahy do České Třebové a odtud do Ostravy nebo Brna je velmi dobrou zprávou pro všechny, kdo cestují vlakem a zároveň si chtějí zavolat nebo používat mobilní data. Dosud se to dařilo s výpadky, protože trať je sice pokrytá, ale dovnitř většiny vlaků se signál z fyzikálních důvodů nedostane.
Bývalý pražský hotel Intercontinental dostane do svého vínku brutalistní stavby moderní udržitelný háv. Proměnu hotelu, který bude třeba čerpat energii z obnovitelných zdrojů nebo zadržovat dešťovou vodu, má na starosti architekt Marek Tichý se svým studiem TaK Architects.
V americké Republikánské straně roste počet kongresmanů, kteří odmítají posílat zbraně a peníze Ukrajině na obranu proti ruské agresi, upozornil předminulý týden deník The Washington Post. Pokud by republikáni po volbách v příštím roce opět dostali svého kandidáta do Bílého domu a skeptický pohled na pomoc Kyjevu by v USA převážil, mohlo by to mít dramatické důsledky pro další vývoj konfliktu i budoucnost transatlantické spolupráce, varují experti.
V ulicích Bratislavy je cítit chuť stavět. A to pořádná. Podobně jako v dalších evropských velkoměstech i tady už věže zkonstruované z betonu a skla přerostly své předky, už zastínily věže kostelů. „V Bratislavě rostou výškové stavby jako houby po dešti, Praha je málo odvážná, je sešněrovaná památkovou ochranou a ustrnula,“ říká se teď často v české metropoli. Ale hodnotit úspěch města jen na základě jednoho kritéria, tedy počtem vznikajících skleněných výškových budov, je přinejmenším krátkozraké.
Možnosti kryptoměnových plateb jsou nejen v Česku bohatší, než se zdá. Platit bitcoinem kafe je navíc mnohem pohodlnější než před pěti lety. Nejen kvůli tomu, že na poplatcích už nikdo nemusí utrácet víc než za samotné zboží. Známých firem akceptující kryptoplatby v Česku postupně přibývá.
Jeden z nejbohatších Čechů se pustil do svaté války proti bitcoinu a kryptoměnám. Zakladatel Seznamu Ivo Lukačovič považuje dominantní virtuální měnu za Ponziho schéma alias „letadlo“ a její zastánce za členy sekty. Podnikatel se údajně jen snaží ochránit peníze důvěřivých investorů, kterým prý hrozí, že v kryptu přijdou o všechno. Lukačovičova frenetická aktivita na Twitteru slouží mimo jiné i jako důkaz, že takzvané kulturní války dorazily do českého byznysového prostředí. Vyplatí se ji sledovat i proto,...
Sága kolem kryptoburzy FTX vstoupila tento týden do další fáze. Slyšení v americkém Kongresu potvrdilo i ty nejdivočejší historky kolem fungování firmy Sama Bankmana-Frieda, pro kterého si přišla policie a jemuž hrozí vězení za podvod. Zhroucení FTX ještě posílilo vůdčí postavení, které mezi globálními kryptoburzami zastává Binance. Byl to ostatně její šéf, kdo postrčením pomyslného dominového dílku napomohl zborcení celé chatrné konstrukce FTX. Už celkem brzy se ale může ukázat, zda síla Binance neznamená...