blogy a názory - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu blogy a názory, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Urban Dictionary definuje internetového trolla jako osobu, jejímž životním posláním je vyhledávat na internetu lidi a vést s nimi hádky o zpravidla triviálních problémech. S tím, jak se v poslední době internet stává čím dál významnějším komunikačním a sdělovacím médiem, rostou také rizika spojená s internetovým trollingem. Ten už se neomezuje pouze na „triviální problémy“, ale naopak se začíná dotýkat takových témat, jako je zahraniční i domácí politika či zdravotnictví, a stává se z něj velmi nebezpečná ...
Knihy a sociální sítě. Dvě odlišné věci, které by si člověk ještě před pár lety nemohl dát do souvislosti. Dnes už jsou knižní komunity na internetu běžnou záležitostí. Jednou z těch nejznámějších je Humbook, kde se střetávají především příznivci young adult (YA) literatury. Tento žánr, který je na české literární scéně už nějakou dobu velmi populární, se dostal do povědomí všech aktivních čtenářů díky boostagramerům, kteří už pár let spojují své čtenáře dohromady. Jak ale vůbec začaly vznikat knižní ...
Marie Friedmannová se na rozdíl od svých vrstevníků jako středoškolačka nespokojila s nabídkou místních vysokých škol a po maturitě zamířila rovnou na jednu z nejprestižnějších univerzit ve Spojeném království – Oxfordskou univerzitu. Tam vystudovala obory sociální antropologie, genetika a psychologie. Nyní pracuje na aplikovaném psychologickém výzkumu pro firmu Google a je jednou ze zakladatelů letní akademie Discover, která pomáhá gymnazistům rozhodnout se, jaký obor chtějí studovat.
Šéfkuchař a mediální hvězda Zdeněk Pohlreich odpovídal v rozhovoru na otázky čtenářů deníku E15. Mimo jiné prozradil, kam by investoval soukromé peníze.
Máte občas pocit, že vám úkoly v práci přerůstají přes hlavu, že na rozdíl od jiných kolegů nestíháte a že místo abyste systematicky začali řešit, co je třeba, jen chaoticky přebíháte od jednoho k druhému, abyste na konci pracovní doby propadli depresi, že jste se oproti ránu vlastně nikam neposunuli? Někde chybujete. Přečtěte si, jak na to, abyste se naučili pracovní čas využívat na sto procent.
Spojení britského a amerického vkusu stran psaní má sklon přinášet světu dobré věci. Vezměte si Edgara Allana Poea, Raymonda Chandlera, P. J. O'Rourkea... Paráda. A pak se občas něco nepovede. Takový Nick Denton, třeba.
Poslanci mají na stole návrh na rozšíření pravomocí ombudsmana. Je to vládní návrh, nikoli návrh ochránkyně lidských práv Anny Šabatové. „Což se z veřejné debaty vytratilo. Vypadá to, že já strašně toužím a volám po dalším rozšíření svých pravomocí, ale tak to není. Je to věc, která vzešla z koaliční dohody ještě před mým zvolením,“ říká.
Slavíme narození Ježíše v pohodě rodinného kruhu, zatímco venku za okny může být pěkná vánice. Nad svíčkou a se ZENem na kolenou si můžeme právě teď připomenout příběhy tří mladých mužů, kteří nám chtějí něco říct. Slyšeli jsme je?
Podle evropských novinářů, kteří hodnotili komunikaci start-upů v médiích, je tato komunikace realizována hlavně na sociálních sítích, cílí na mladé lidi, nepodává kvalitní obsah a nejde do hloubky, jak ukázal průzkum domácí společnosti Pram Consulting spolu s partnerskými agenturami z Worldcom Public Relations Group.
Tuzemské firmy často nevědí, proč být na sociálních sítích. Jaké chyby nejčastěji dělají, co naopak nedělají a z jakých katastrof v zahraničí by se měly poučit?