blok babiš - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu blok babiš, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Think-tank Evropské hodnoty přepálil expanzi a dostal se do finančních problémů. Kvůli úsporám odešly desítky zaměstnanců včetně týmu pro boj s dezinformacemi, na který útočil exprezident Miloš Zeman i prokremelská scéna.
Dobré ráno! Je 156. den roku, svátek má Dobroslav a Dobroslava. V tento den v roce 2013 The Guardian vydal první ze série článků informujících o masovém sledování telefonní a elektronické komunikace vládou USA, založených na informacích od Edwarda Snowdena. Přečtěte si nejdůležitější zprávy uplynulých hodin.
Jednou do roka se v Praze za zavřenými dveřmi koná „ples odposlouchávačů“, kam se sjíždějí firmy zatížené skandály s prodejem sledovacího softwaru. Jejich „zboží“ vlády zneužívaly pro špehování novinářů, opozice i aktivistů. Český stát se o jejich produkty také zajímá. Podle zprávy vyšetřovací komise u Evropského parlamentu dokonce i takový nástroj vlastní.
V polovině června si Česká republika připomene dvacet let od referenda, v němž se občané 77 procenty hlasů vyslovili pro vstup do Evropské unie. Členem evropského bloku se naše země stala o necelý rok později. Jak tento krok ovlivnil tuzemskou ekonomiku? Proč ani po dvou dekádách v unii neplatíme eurem? A co by se stalo, kdyby tehdejší hlasování dopadlo jinak?
Pokud se pohybujete v byznysu, a nemusí to být jen v Česku, zpravidla od státu moc příjemných překvapení neočekáváte. A když se něco chystá, jste ve střehu. Nepřekvapivě tedy mezi minoritními akcionáři ČEZ vyvolala poplach novela zákona o obchodních korporacích, v níž si vláda dost usnadnila již dlouho avizované rozdělení energetického gigantu. V případě schválení bude tahat ve sporech s akcionáři za delší provaz a dělení prakticky nepůjde zablokovat. Ke schválení rozdělení společnosti má stačit 75 procent...
Deset let komunikoval jménem Andreje Babiše s miliony voličů skrze sociální sítě. Po neúspěšných prezidentských volbách jeho marketingový tým opustil. Marek Prchal je jednou z nejviditelnějších postav nedávných dějin české politiky. „Hesla kampaní jsme měli snad vždycky jasná jako rána kladivem do hlavy,“ říká v rozhovoru pro E15.
V Česku je oblíbeným sportem mezinárodní srovnávání v různých statistikách. Ať už je to spotřeba piva na hlavu, nebo třeba výše hrubého domácího produktu na hlavu. Tohoto riskantního sportování se dopouštějí i někteří známí ekonomové nebo politici. Jen si vzpomeňme, jak se Andrej Babiš už přede dvěma lety chválil za to, že díky jeho vládě „jsme životní úrovní předstihli Španělsko, dnes jsme na tom jako Itálie“.
Příští šéfka Kanceláře prezidenta republiky, vedoucí týmu poradců, mluvčí, ale i „přítel po boku“. Titul, který nově zvolený prezident Petr Pavel při sobotní prezentaci svých spolupracovníků udělil bývalému českému velvyslanci ve Spojených státech či v Rusku Petru Kolářovi, svědčí o velmi blízkém vztahu obou mužů. Naznačuje však i něco dalšího. Třeba to, že Kolář odmítá být zaměstnancem kanceláře hlavy státu. Nechce být ani v Pavlově týmu.
Česká republika zatím obstála v éře vzedmutí populistů a protisystémových politiků jako funkční demokracie. Jde proti trendu ve středoevropském regionu, který je vidět u sousedů v Polsku, v Maďarsku i na Slovensku a ukazuje, jak je v překonání krize důležitá aktivní občanská společnost a silné instituce.
Kandidáti na prezidenta Petr Pavel a Andrej Babiš finišují prezidentské kampaně. V debatě na CNN Prima News Pavel prohlásil, že nebýt dotací, Agrofert zaparkovaný Babišem ve svěřenských fondech, by už dávno neexistoval. Babiš na adresu svého protikandidáta řekl, že dalšího náčelníka generálního štábu na Hradě Česko nepotřebuje. Co dalšího v debatě zaznělo, se dočtete níže.