blok babiš - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu blok babiš, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Deset let komunikoval jménem Andreje Babiše s miliony voličů skrze sociální sítě. Po neúspěšných prezidentských volbách jeho marketingový tým opustil. Marek Prchal je jednou z nejviditelnějších postav nedávných dějin české politiky. „Hesla kampaní jsme měli snad vždycky jasná jako rána kladivem do hlavy,“ říká v rozhovoru pro E15.
V Česku je oblíbeným sportem mezinárodní srovnávání v různých statistikách. Ať už je to spotřeba piva na hlavu, nebo třeba výše hrubého domácího produktu na hlavu. Tohoto riskantního sportování se dopouštějí i někteří známí ekonomové nebo politici. Jen si vzpomeňme, jak se Andrej Babiš už přede dvěma lety chválil za to, že díky jeho vládě „jsme životní úrovní předstihli Španělsko, dnes jsme na tom jako Itálie“.
Příští šéfka Kanceláře prezidenta republiky, vedoucí týmu poradců, mluvčí, ale i „přítel po boku“. Titul, který nově zvolený prezident Petr Pavel při sobotní prezentaci svých spolupracovníků udělil bývalému českému velvyslanci ve Spojených státech či v Rusku Petru Kolářovi, svědčí o velmi blízkém vztahu obou mužů. Naznačuje však i něco dalšího. Třeba to, že Kolář odmítá být zaměstnancem kanceláře hlavy státu. Nechce být ani v Pavlově týmu.
Česká republika zatím obstála v éře vzedmutí populistů a protisystémových politiků jako funkční demokracie. Jde proti trendu ve středoevropském regionu, který je vidět u sousedů v Polsku, v Maďarsku i na Slovensku a ukazuje, jak je v překonání krize důležitá aktivní občanská společnost a silné instituce.
Kandidáti na prezidenta Petr Pavel a Andrej Babiš finišují prezidentské kampaně. V debatě na CNN Prima News Pavel prohlásil, že nebýt dotací, Agrofert zaparkovaný Babišem ve svěřenských fondech, by už dávno neexistoval. Babiš na adresu svého protikandidáta řekl, že dalšího náčelníka generálního štábu na Hradě Česko nepotřebuje. Co dalšího v debatě zaznělo, se dočtete níže.
Nebývale ostrá kampaň proti Petru Pavlovi, těsnému vítězi prvního kola volby prezidenta, kterou spustil jeho soupeř Andrej Babiš, zřejmě zůstane bez adekvátní odpovědi. Na billboardy s nápisy „Nezavleču Česko do války. Jsem diplomat. Ne voják. Prezident Babiš“ zatím nebude Pavlův tým reagovat v podobném rozsahu a duchu, tedy velkoplošnou propagací s konfrontační rétorikou. Plyne to z reakcí členů týmu.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Marek Hilšer kandidaturu oznámil více než tři roky před volbami. Při svém prvním pokusu o Hrad v roce 2018 skončil na pátém místě s 8,83 procenty hlasů. Přesto že minule se sběrem padesáti tisíc podpisů neuspěl, pouští se do občanské kandidatury znovu. Rozsáhlou kampaň dle svých slov neplánuje, publicitu si získal kontroverzním prohlášením v CNN Prima News.
Netají se jménem spolupracovnice, která by byla případně jeho kancléřkou. Kandidát na prezidenta Marek Hilšer by také doporučil vládě, aby zvýšila zdanění nemovitostí podle jejich hodnoty a množství. „Netýkalo by se to například bytu, v němž jeho majitel bydlí. Když má ale bytů více a pronajímá je přes platformy typu Airbnb, není důvod, aby neplatil vyšší daň,“ říká. Místo výzev ke svému vlastnímu odstoupení z prezidentské volby doporučuje Danuši Nerudové a Petru Pavlovi, aby odstoupil jeden z nich.
O nástupu populismu nejen u nás, ale také jinde ve světě, jsme hovořili s politologem Jakubem Lyskem. Každého demokrata by mělo zajímat především to, jak se lze populismu bránit, z čeho vyrůstá a co může jeho expanze a radikalizace znamenat pro vývoj české politiky. Lysek v této souvislosti opakovaně hovoří o tom, že jsme po roce 1989 zanedbali občanské vzdělávání.