bloomberg terminál cena - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bloomberg terminál cena, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Možnosti kryptoměnových plateb jsou nejen v Česku bohatší, než se zdá. Platit bitcoinem kafe je navíc mnohem pohodlnější než před pěti lety. Nejen kvůli tomu, že na poplatcích už nikdo nemusí utrácet víc než za samotné zboží. Známých firem akceptující kryptoplatby v Česku postupně přibývá.
Západ v čele s Evropou se nyní plně soustředí na to, jak zvládne začínající zimu, a doufá, že jaro by mohlo přinést úlevu v energetické krizi. Část expertů ale varuje, že bude nutné se náležitě připravit na další topnou sezonu, která by mohla být ještě náročnější než ta současná. Kromě problémů s náhradou ruského plynu se navíc svět bude muset soustředit i na problémy s dírou po ruských ropných produktech. Velkým tématem nadcházejícího roku tak může být globální nedostatek nafty.
Ačkoli Německo patří k nejambicióznějším státům světa v ochraně klimatu, energetická krize je donutila k dočasné změně plánu. Největší ekonomika Evropské unie letos použila k výrobě elektřiny nejvíce uhlí za posledních šest let. Ve srovnání s loňským rokem je to nárůst o třináct procent, upozorňuje agentura Bloomberg.
Evropská cesta ze závislosti na ruských fosilních palivech a z energetické krize bude ještě trnitá. Země na starém kontinentu utrácejí stovky miliard dolarů za to, aby spotřebitelům ulehčily situaci. Další úlevu by měl přinést nouzový cenový strop na plyn, na kterém se v pondělí dohodli unijní ministři zodpovědní za energetiku. Vysoké ceny energií se však mohou držet ještě roky. Sílí navíc kritika investic do infrastruktury na dovoz LNG, které jdou proti duchu unijních plánů na snižování emisí.
INFO.cz| Říjen bude patrně nejteplejší měsíc v historii Evropy. V krajně napjaté situaci se zásobováním plynem je to požehnání; nezbytných úspor, ke kterým EU nabádá všechny občany Unie, dosáhneme docela bez námahy. S teplým počasím a zaplněnými zásobníky se napětí na trzích s plynem snížilo a jeho cena klesá. To je jedna strana mince. Z druhé strany se asi málokdo zbaví jistého mrazení v zádech: takové teplo v říjnu, to není normální, asi přeci jen s tím klimatem něco není v pořádku.
Německý automobilový koncern Volkswagen by v případě přetrvávajícího nedostatku zemního plynu mohl přesunovat výrobu z Německa a východní Evropy do jiných zemí. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na vyjádření zástupců podniku. Upozornila, že koncern Volkswagen má továrny v Německu, České republice a na Slovensku, tedy v zemích, které patří v Evropě k nejzávislejším na ruském plynu.
Ruský Gazprom znovu napíná evropské země a testuje trh s plynem. Ten přestal ve středu proudit přes klíčový plynovod Nord Stream 1 (NS1). Cena suroviny šla v reakci na toto dění nahoru, ovšem později spadla poměrně hluboko pod úroveň z minulého týdne. Dodávky potrubím by měly být obnoveny v sobotu, panují však obavy, že by plynárenský gigant mohl s odkazem na technické obtíže v odstávce pokračovat. Energetické obtíže mezitím dále testují unijní soudržnost, bulharská vláda je doma pod tlakem, aby nejednala ...
Propady a nejistota na globálních burzách se negativně odrážejí na počtech firem, které vstupují se svými akciemi na veřejné akciové trhy. Například v USA se za první polovinu letošního roku uskutečnilo pouze 54 primárních veřejných nabídek, takzvaných IPO. To je o 75 procent méně než za stejné obdobé loni. Vůbec největší IPO uskutečnila investiční skupina TPG, objemem však výrazně zaostala za akciovými blockbustery roku 2021.
Rusko přitvrdilo v tlaku na evropské země, aby platily za odběr zemního plynu v rublech a za rukojmí si zvolilo Polsko a Bulharsko. V obou státech letos vyprší dlouhodobé smlouvy s Gazpromem a dávají najevo, že nemají zájem o jejich obnovu. Pro Varšavu však bude daleko snazší se od suroviny z Ruska odříznout. Důležitou roli v Polsku i Bulharsku sehrají v příštích měsících nové plynovody.
Závislost světa na uhlí, tedy palivu, o němž si mnozí mysleli, že brzy skončí, je teď silnější než v minulosti. Poptávka roste od loňského roku v souvislosti s nedostatkem zemního plynu a prudkým růstem spotřeby elektřiny po zrušení koronavirových omezení. Ruská invaze na Ukrajinu pak trh s uhlím výrazně podpořila a vyvolala dominový efekt. Ten způsobil, že producenti elektřiny mají této suroviny nedostatek, ceny se proto zvyšují na nové rekordy, upozornila agentura Bloomberg.