blue style a koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu blue style a koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S ojedinělým produktem se loni na českém trhu vytasila cestovní kancelář Čedok. Postupně začala prodávat zájezdy na Maledivy, do Dominikánské republiky a na Zanzibar s pravidelnými přímými dálkovými lety z Prahy obvykle s cenou od třiceti tisíc korun výše. Na rozdíl od jiných zájezdů konkurence tak mohli Češi odcestovat do vzdálených končin bez mezipřistání či přestupu. Z nabídky zájezdů původně oznámených „pouze“ pro zimní sezonu nově udělá celoroční produkt. Zájezdy minimálně do Dominikánské republiky a ...
Podmínky pro vstup do oblíbených prázdninových destinací se v návaznosti na slibně se vyvíjející epidemiologickou situaci postupně uvolňují. Podobné je to i v případě návratů zpět do Česka.
Početné řady cestovních kanceláří v Česku rychle řídnou. Rok po loňském 12. březnu, kdy vláda vyhlásila nouzový stav, se počet CK registrovaných u ministerstva pro místní rozvoj snížil o čtvrtinu. Skončilo 204 cestovek, z toho pět desítek letos. Vyplývá to z dat MMR. Pokud by se obchodníci se sluncem a plážemi nezahojili v hlavní letní sezoně, z byznysu může zmizet ještě mnohem více cestovek než dosud, varuje Asociace cestovních kanceláří.
Pandemií zbídačený cestovní ruch má od české vlády dostat další injekci, ne na každého se ale dostane. Bankovní záruky nejsou určeny velkým hráčům, upozorňují cestovky Firo-tour a Blue Style. Na veřejnou podporou navíc nedosáhne většina cestovních agentur, varuje Jan Papež z Asociace cestovních kanceláří.
Po letech hojnosti, růstu klientů i obratů, narazily letos cestovní kanceláře do koronavirové zdi. „Nezlepší-li se situace v příštím roce, nebudou-li k dispozici vakcíny či rychlotesty u každého letu, tak bude třeba radikálně zúžit byznys. Snížit investice, náklady, propouštět,“ říká majitel cestovní kanceláře Blue Style Imed Jeddai.
Na začátku letošního roku to vypadalo na skvělou letní sezonu. Cestovní kanceláře hlásily obrovský zájem Čechů o prodeje během takzvaného first moment. Očekávané žně ale překazil koronavirus, který letošek proměnil v noční můru cestovních kanceláří.
K destinacím, do kterých mohli Češi vyrazit bez větších obtíží, patřilo od července Řecko. Až dosud. Češi se od pondělí budou muset při vstupu do země prokazovat maximálně tři dny starým testem na COVID-19. Rozhodnutí ale způsobuje velké zmatky. „Řekové zatím vůbec nevydali žádnou oficiální prováděcí vyhlášku, neurčili žádné parametry toho, čím se má člověk při vstupu do Řecka prokázat. Nevíme, co lidi čeká,“ přiznává místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež.
„Jste první, koho od půlky března vezu na letiště,“ říká mi taxikář při cestě z centra Prahy na Letiště Václava Havla. V duchu jeho slov se nesl i celý pobyt na vyhlášeném řeckém ostrově Kos. Ten, stejně jako celá země, otevřel své brány turistům s prvním červencovým dnem.
Tuzemské cestovní kanceláře podporují prodej letních zájezdů novými službami. Nabízejí ubytovaní vyhrazené pro české turisty, plážový servis zdarma, se zahraničními partnery vyjednávají slevy na výlety či půjčovné aut. Poskytují pojištění kryjící léčebné výlohy pro případ nákazy koronavirem, případně připojištění, když zrušení zájezdu bude mít spojitost s nemocí covid-19. Vyplývá to z vyjádření zástupců cestovních kanceláří.
Pojišťovny odmítly pojistit proti úpadku desítky cestovních kanceláří, což je více než v minulých letech. Jsou také opatrnější při pojišťování nových. Důvodem je hlavně nepříznivá situaci na trhu v důsledku pádu CK Thomas Cook a opatření proti šíření koronaviru. Proto také některým kancelářím pojistné zdražilo. Vyplývá to z ankety mezi pojišťovnami, které pojištění poskytují.