bmw tovarny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bmw tovarny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ten výrok vzbudil mnohé ohlasy a zvedl nejedno obočí, a to nejenom v Evropě. Čínskou stranu dokonce vyprovokoval k poměrně razantní odpovědi. Ohlášení vyšetřování čínských výrobců elektromobilů ohledně využití státních subvencí bylo ze strany předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové očividně zamýšleno jako rázný krok v boji za konkurenceschopnost jednoho z klíčových průmyslových odvětví „starého kontinentu“. Dané opatření však ve výsledku daleko více vrhlo světlo na hluboké rozdíly evropských ...
Motor české ekonomiky zadrhává. Velkoobjemové evropské automobilky zaměřené na vozy nižší či střední třídy škrtají ve výrobních plánech, zakázek znatelně ubývá, varují v tuzemsku podnikající dodavatelé s tím, že růst značek typu Tesla, BMW či Mercedes trh nezachrání. Některé menší české firmy i lokální divize velkých nadnárodních dodavatelů upozorňují, že musejí propouštět agenturní zaměstnance nebo že přehodnocují plánované investice. Ty jsou přitom životně důležité, má-li se desetina české ekonomiky, ...
Již druhým rokem se původem brněnská podnikatelka Michaela Macharik a její obchodní i životní partner Markus Ciupek vypořádávají s následky válečného konfliktu na Ukrajině. Ze země přesto v žádném případě odejít nechtějí, a dokonce do ní plánují přilákat české byznysmeny. Závod jejich společnosti Time & Space, která vyrábí kabelové svazky pro světové výrobce automobilů a domácích spotřebičů v západoukrajinském městě Stryj, na přelomu srpna a září navštívil redaktor deníku e15.
Čtveřice evropských polovodičových společností se spojila, aby vytvořila konkurenci pro dominantní čipové hráče Intel a ARM. Německé firmy Bosch a Infineon, nizozemská NXP Semiconductors a norská Nordic Semiconductor založí společný podnik pro návrh čipů. Vznikne tak obdoba výrobce letadel Airbus, u kterého se spojily Francie, Německo a Velká Británie, aby konkurovaly americkému Boeingu.
Čínský výrobce elektromobilů BYD, který loni skoncoval s produkcí spalovacích aut, se v letošním prvním pololetí poprvé vměstnal mezi deset největších automobilek světa dle prodejů. Skvělé výsledky gigantu z Šen-čenu, jenž v pololetí ztrojnásobil zisk a tržby navýšil o 73 procent, se však mohou ukázat jako noční můra zkostnatělých evropských koncernů. Čilý exportér BYD se totiž poohlíží i po vlastní továrně na starém kontinentu.
Máte milion korun a volbu: koupit si buď Teslu Model Y, nebo Volkswagen ID.3. Jakému vozu dáte přednost?
Automobilový průmysl prochází největší transformací ve své historii. Vítězně z tohoto unikátního a relativně velmi rychlého procesu vyjdou státy či celé regiony, kterým se podaří přilákat nejambicióznější investory. Přestože lze předpokládat, že náhrada spalovacích automobilů elektrickými potrvá desítky let, tak rozhodujících roků, v nichž se určí, kde se budou vozy budoucnosti vyrábět, je a bude pouze pár. Boj Evropy, Spojených států, Číny a dalších konkurentů o získání byznysů na těžbu a zpracování ...
Vozů s elektrickým pohonem vyrábí automobilka Volkswagen čím dál více, ale některých prodává stále méně. Německý gigant naráží na sílící odpor zákazníků k elektromobilům, takže závody v Evropě trpí nadkapacitou, říká odborový předák Škody Auto Jaroslav Povšík. „Závody byly nastaveny na plnou konjunkturu. Nepočítalo se s čínskou ofenzivou či Teslou. Nebudeme-li mít zákazníka, zabalíme to všichni,“ uvádí s tím, že reálně hrozí propouštění a zavírání závodů, přičemž ten vrchlabský přirovnává k Titaniku. ...
Německý automobilový koncern Volkswagen sáhl k další významné personální výměně. Odvolal generálního ředitele Audi Markuse Duesmanna. Jednu z nejdůležitějších dceřiných firem VW po něm od září převezme hlavní stratég koncernu Gernot Döllner, jehož dosavadní kariéra je spojená hlavně se značkou Porsche. Podle týdeníku Der Spiegel se tím posílí pozice šéfa Volkswagenu a Porsche Olivera Blumeho. Ten dosazuje do klíčových funkcí ve skupině své oblíbence ze stuttgartské automobilky.
Čínská společnost Zhejiang Huayou Cobalt plánuje investovat v Maďarsku 520 miliard forintů, tedy zhruba 33,4 miliardy korun, do výstavby závodu na katody pro baterie do elektromobilů. Je to nejnovější velká investice, která podle tamní vlády učiní ze země centrum elektromobilového průmyslu. Ve středu to oznámil maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.