bmw v americe - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bmw v americe, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Blížící se odchod Velké Británie z Evropské unie, ekonomické zpomalování Německa a především obchodní válka Spojených států s Čínou představují největší hrozby, kterým světové finanční trhy aktuálně čelí. Ačkoliv stojí starý kontinent v pozadí boje o světovládu, dopady války gigantů může pocítit vůbec nejtvrději. A to i kvůli extrémní otevřenosti německé ekonomiky, která je náchylnější na vzniklé výkyvy způsobené obchodní válkou.
Česká firma Solek nedávno prodala chilské projekty kanadským investorům zhruba za tři miliardy korun. V Latinské Americe má ale další velké plány a chystá se podnikat také na Kypru. „Provozní financování je z našich peněz i z dluhopisů. Založili jsme také fond kvalifikovaných investorů, kde bude šedesát procent od chilských a amerických bank a zbytek od investorů do fondu,“ líčí zakladatel a majitel Soleku Zdeněk Sobotka.
Bohatí dál bohatnou i v Německu. Podle výpočtů ekonomického časopisu Bilance, přesáhnul loni majetek nejbohatší tisícovky Němců bilion eur, což je vůbec poprvé v historii země. Když se k tomu připočtou propojené majetky některých rodin, činí celková suma 1,2 bilionu, což je polovina hrubého domácího produktu celé země.
Po dekádě růstu a rekordních prodejů se světoví výrobci automobilů pomalu začínají připravovat na očekávané zpomalení světové ekonomiky. Jen za posledního půl roku propustily automobilky z celého světa 38 tisíc zaměstnanců. Vliv mají na situaci také revoluční technologické změny, které výrobce nutí vynakládat stále více prostředků na investice.
Diplomaté a další státem placení úředníci budou mít agendu navíc. Politikům a byznysmenům, které na svých cestách potkají, propříště musejí odříkat, jak inovativní zemí Česko je a jak zásadního pokroku země na cestě od triviálního průmyslu k sofistikovaným technologiím dosáhla. „Děláme tu velké množství skvělých věcí,“ říká místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace a šéf Asociace malých a středních podniků Karel Havlíček, který je také autorem inovační strategie země do roku 2030.
Skupina Volkswagen spustí službu sdílení vozidel s názvem WE, která využívá pouze elektrická vozidla. Chce tím konkurovat Daimleru a BMW, kteří již řadu let provozují své vlastní půjčovny aut, informuje TechCrunch.
Jako šéf Hospodářské komory je i poradcem prezidenta, spolupráce s Hradem mu dává možnost vyjadřovat se otevřeně i k problematickým věcem. „Přiznávám, že vrátit se na čínský trh se nám moc nedaří. Očekávání okolo čínských investic se nenaplnila, ale věřím, že se oživí,“ říká prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.
Elektromobily se v posledních letech dočkaly významné podpory, především kvůli jejich přátelskému vztahu k životnímu prostředí. Massachusettský technologický institut však v průzkumu zjistil, že situace nemusí být tak jednoznačná.
Německý automobilový koncern Daimler investuje miliardu dolarů (téměř 22 miliard korun) do rozšíření továrny divize Mercedes-Benz ve Spojených státech. Investice umožní zahájit výrobu sportovně-užitkových vozů (SUV) s elektrickým pohonem a vytvoří přes 600 nových pracovních míst, oznámila firma.
Výrobce součástek pro automobily Continental Automotive Czech Republic otevřel ve svém areálu v Brandýse nad Labem u Prahy nový sklad a nabírá další pracovníky. Nyní jich zaměstnává kolem 2900 a hledá další dvě stovky lidí.