boeing 737 problémy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu boeing 737 problémy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Z rostoucí poptávky po cestování a nových letadlech těží dva největší světoví výrobci rozdílně. Zatímco evropský Airbus loni zvýšil zisk před úroky a zdaněním o šestnáct procent na 5,6 miliardy eur (132,4 miliardy korun) a tržby o třináct procent na 58,8 miliardy eur, americký Boeing se naopak dál topil v čisté ztrátě 5,05 miliardy dolarů a tržby zvýšil „jen“ o čtyři miliardy na 66,6 miliard dolarů. Pro srovnání: v rekordním roce 2018 činil jeho obrat 101 miliard. Zámořskému kolosu se ale postupně daří ...
Boeing i loni zůstal ve stínu svého mladšího rivala Alza měla další rekordní rok, budoucnost tak jistá není Boj s inflací se České národní bance značně prodražil Odboráři vyhrožují Macronovi stávkami kvůli penzijní reformě Dobré ráno! Je jedenáctý den roku, svátek má Bohdana, v tento den roku 2005 Apple představil svůj miniaturní počítač Mac mini. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Letecké společnosti po celém světě zoufale postrádají letadla. Rychle se obnovující zájem lidí cestovat, který ještě umocní světu se otevírající Čína, významně navýšil poptávku po dopravních letadlech. Jejich výrobu v halách Airbusu i Boeingu ale škrtí zpřetrhané dodavatelské řetězce, drahé energie i nedostatek pracovníků. A to do té míry, že duopol výrobců dokonce snížil cíle své produkce. Kombinace nedostatku letadel, rostoucí poptávky po létání a vyšších cen paliva zřejmě vyústí v zakořenění vyšších cen...
Americký výrobce letadel Boeing získal zakázku na sto kusů letadel 787 Dreamliner. Objednala si je u něj letecká společnost United Airlines, píše CNBC. Součástí zakázky je i opce na další stovku dreamlinerů. United také objednávají další desítky menších letounů Boeing 737 MAX. Pro Boeing jde o dosud největší jednorázovou objednávku strojů Dreamliner. Hodnota objednávky činí 43 miliard dolarů, tedy zhruba 991 miliard korun, uvedla agentura Reuters.
Americký výrobce letadel Boeing se dohodl s americkou Komisí pro kontrolu cenných papírů (SEC) na tom, že zaplatí 200 milionů dolarů, protože klamal investory ohledně bezpečnosti letounů 737 MAX. Ty byly po dvou smrtelných nehodách kvůli problémům se softwarem mimo provoz 20 měsíců. Dohodu potvrdila i sama společnost
Nízkonákladová letecká společnost Norwegian Air Shuttle si objednala 50 letadel Boeing 737 MAX. Na dalších 30 má opci. Pro firmu, která byla loni ve finančí tísni donucena prodat velkou část své flotily a zpětně si ji pronajmout, to je známmkou návratu lepších časů.
Při prohledávání trosek letadla aerolinek China Eastern, které v pondělí havarovalo se 132 lidmi na palubě v horách na jihu Číny, byly nalezeny části motoru, křídla i lidské pozůstatky. Pátrání po druhé černé skřínce, která obsahuje záznamy letových údajů, bylo zatím neúspěšné. Úřady proto ve čtvrtek rozšířily prohledávanou oblast. Na místě nadále prší, což komplikuje veškeré práce. S odvoláním na čínská státní média o tom informovala agentura AP.
Výrobci dopravních letadel po dvou hubených letech vyhlížejí v roce 2022 mírný růst. Návrat k úrovni poptávky před pandemií na sebe ale nechá ještě nejméně další rok čekat. A oba dominantní západní výrobci Airbus a Boeing se potýkají s technickými nedostatky svých letadel, což jejich situaci dál komplikuje.
Ne všechny segmenty leteckého byznysu srazila pandemie na kolena. „Čím víc se dopravcům nedařilo a museli letadla vracet, tím více jsme měli zakázek, protože na tento typ údržby se dlouhodobě zaměřujeme,“ říká Vladimír Stulančák, jenž vede mošnovské opravárenské centrum Job Air Technic. Jeho technici ročně pracují na více než stovce velkých letadel z celého světa. Během pandemie výrazně přibylo operátorů, kteří se letadel zbavovali, a v Mošnově u Ostravy tak měli dost práce s předěláváním strojů dle ...
Jeden z největších zákazníků Boeingu, blízkovýchodní aerolinky Emirates, vyjádřil hlubokou nespokojenost s postupem vývoje nového dálkového letounu od amerického výrobce. Šéf letecké společnosti Tim Clark americkému výrobci pohrozil, že pokud model 777X nesplní parametry, ke kterým se Boeing zavázal v objednávce, Emirates stroje nepřevezmou.