boeing 787 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu boeing 787, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Boeing 787 Dreamliner s kapacitou 240 až 336 pasažérů patří k nejběžnějším dopravním letadlům, které se z hlediska komfortu cestujících nijak zvlášť neliší od konkurence. Existuje však i ve speciální úpravě pro vyvolené, o níž si většina lidí může nechat jen zdát. Nahlédněte s námi do útrob jediného soukromého Dreamlineru, kterým miliardáři brázdí nebe nad námi.
Australské aerolinky Quantas nabídly lidem, kterým se kvůli koronavirové pandemii stýská po létání, možnost proletět se nad kontinentem a pokochat se ze vzduchu pohledem na známá místa jako jsou Velký bariérový útes či posvátná hora Uluru. Okružní sedmihodinový let v letadle Boeing 787-9 Dreamliner byl vyprodaný do deseti minut a v sobotu jej na lince ze Sydney do Sydney absolvovalo 150 cestujících, napsala agentura DPA.
Boeing šetří. Firma konsoliduje výrobu jednoho ze svých neúspěšnějších modelů 787 Dreamliner. Linka ve státě Washington končí, do budoucna se tato letadla budou vyrábět jen v závodě North Charleston v Jižní Karolíně.
Americký výrobce letecké techniky Boeing jedná s Federálním úřadem pro letectví (FAA) kvůli již čtvrté zjištěné výrobní chybě letounu 787 Dreamliner, oznámila firma. Problém podle jejího vyjádření bezprostředně neohrožuje bezpečnost letu a na jeho odstranění se pracuje. V srpnu jiná zjištěná závada přiměla Boeing k tomu, aby vyzval aerolinky k přerušení provozu osmi letounů 787 Dreamliner kvůli opravě.
Byznys letecké dopravy prochází nevídaným zemětřesením. Pandemie koronaviru vrhá mnoho aerolinek do existenčního rizika, dopravci tak musejí šetřit, kde se dá. Důsledkem je i urychlené vyřazování největšího dopravního letadla světa Airbusu A380 z jejich flotil. Dopravci se letounu zbavovali už před vypuknutím pandemie, nastalá krize ale smutný konec dvoupatrového stroje značně urychlila.
Britský výrobce leteckých motorů Rolls-Royce kvůli dopadům koronaviru na letectví zruší nejméně devět tisíc pracovních míst, což je zhruba 17 procent z celkových asi 52 tisíc pozic. Doufá, že tak ročně ušetří asi 1,3 miliardy liber (téměř 40 miliard korun).
Z konce března se stal konec dubna a nyní je z toho začátek října. Vietnamské aerolinky Bamboo Airways opět odložily otevření linky z Hanoje do Prahy. Společnost kvůli koronaviru posouvá mezinárodní expanzi. Mezitím zkouší hledat nezvyklé zdroje příjmu: cestujícím nabízí letenky s neomezenou „konzumací“.
Ceny ropy v závěru týdne mírně rostly. Severomořská ropa Brent kolem 21:00 SEČ přidávala 2,25 procenta na 21,81 dolaru za barel, americká lehká ropa WTI si ve stejnou dobu připisovala 3,94 procenta na 17,15 dolaru za barel. Americké akcie zakončily páteční seanci v zisku. Za celý týden ovšem všechny tři hlavní indexy klesly.
Rozsáhlá omezení v letecké dopravě kvůli pandemii koronaviru zasáhla nejen aerolinky, ale i výrobce letadel. Ti největší z nich si zajišťují dostatečnou hotovost, aby špatné časy překonali, zvláště v případě amerického Boeingu to ale nemusí stačit.
Cestovní omezení přijímaná mnohými státy kvůli současné pandemii nového typu koronaviru mají obzvlášť neblahé důsledky na letecký průmysl. V důsledku současných výjimečných opatření však francouzská aerolinka Air Tahiti Nui uskutečnila dosud nejdelší linkový přímý let v historii. Letadlo na cestě z Tahiti do Paříže uletělo 15 715 kilometrů, informoval zpravodajský web CNN.