boeing problémy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu boeing problémy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Patří k předním českým odborníkům na elektromobilitu, podílel se i na zprovoznění solární lodě. Přesto se vědec a pedagog Pavel Hrzina snaží dívat na nástup nových technologií pragmaticky a varuje před přehnaným vizionářstvím. „Jestli elektřina skutečně plně nahradí spalovací motor, stane se tak nejdříve za dvě lidské generace,“ tvrdí.
Z vývoje v letecké dopravě a v letectví obecně by se v posledních letech jednomu zamotala hlava. Aerolinky nejdřív vyčerpal covid, teď se pro změnu jejich zaměstnanci moc nevyspí, když se musejí vypořádat s návalem obnovené poptávky. Mnohé investory, kteří před lety vsadili na výrobce dopravních letadel, teď asi trápí nepěkné žaludeční obtíže… Tak nějak vypadá pásmová nemoc neboli jet lag. Nový přehled ze světa letecké dopravy na E15.
Společnost Blue Origin podnikatele Jeffa Bezose se dočkala vysněné zakázky od amerického Národního úřadu pro letectví (NASA). Za zhruba 3,4 miliardy dolarů, v přepočtu 75 miliard korun, má postavit lunární modul, který má posloužit k přistání na Měsíci. NASA chce tímto krokem zvýšit konkurenci ve vesmírném průmyslu, píše agentura Reuters.
Oblíbená turistická destinace se už rok nachází v platební neschopnosti a podle prezidenta Ranila Wickremesingheho se ještě další tři roky z bankrotu nedostane. Nejviditelnější problémy však Srí Lanku již zřejmě opustily. Protesty v ulicích utichly, země se dočkala záchranného balíčku a pomalu se vracejí turisté, hlavní zdroj příjmů ostrovního státu.
Thajci znovu nahazují motor. Stroj na peníze z cestovního ruchu se království v posledních letech zadrhnul, nyní už ale 70milionová perla jihovýchodní Asie naplno restartuje životně důležitý turismus. Je to návrat do starých kolejí? Vůbec ne. Byznys rodinných restaurací, vyhlášených krejčovství či masážních salonů vjíždí na korbě tuk-tuků do zcela nové éry. Novodobému globálnímu fenoménu vyšší inflace, jenž se vyplavil i na zdejší světově proslulé zlatavé pláže, musejí – chtě nechtě – uzpůsobovat návyky ...
Byznysové impérium Richarda Bransona bude zřejmě brzy chudší o jednu položku. Společnost Virgin Orbit, která chtěla vynášet na oběžnou dráhu malé satelity, spěje k bankrotu. Za šest let své existence totiž splnila jen málo ze svých slibů a vytvářela hlubokou ztrátu.
Když kdysi slavná společnost Nokia začala pod vlivem iPhonů ustupovat ze slávy, v domovském městě Espoo poblíž Helsinek uvolnila takzvané čisté prostory pro výrobu čipů provozované ve státní výzkumné instituci VTT. Toho využila sekce české společnosti Advacam, jež tam rozjela vlastní polovodičovou výrobu. Advacam své čipy spolu s americkou kosmickou agenturou NASA připravuje pro let na Měsíc a chystá jejich novou generaci.
Z rostoucí poptávky po cestování a nových letadlech těží dva největší světoví výrobci rozdílně. Zatímco evropský Airbus loni zvýšil zisk před úroky a zdaněním o šestnáct procent na 5,6 miliardy eur (132,4 miliardy korun) a tržby o třináct procent na 58,8 miliardy eur, americký Boeing se naopak dál topil v čisté ztrátě 5,05 miliardy dolarů a tržby zvýšil „jen“ o čtyři miliardy na 66,6 miliard dolarů. Pro srovnání: v rekordním roce 2018 činil jeho obrat 101 miliard. Zámořskému kolosu se ale postupně daří ...
Boeing i loni zůstal ve stínu svého mladšího rivala Alza měla další rekordní rok, budoucnost tak jistá není Boj s inflací se České národní bance značně prodražil Odboráři vyhrožují Macronovi stávkami kvůli penzijní reformě Dobré ráno! Je jedenáctý den roku, svátek má Bohdana, v tento den roku 2005 Apple představil svůj miniaturní počítač Mac mini. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Letecké společnosti po celém světě zoufale postrádají letadla. Rychle se obnovující zájem lidí cestovat, který ještě umocní světu se otevírající Čína, významně navýšil poptávku po dopravních letadlech. Jejich výrobu v halách Airbusu i Boeingu ale škrtí zpřetrhané dodavatelské řetězce, drahé energie i nedostatek pracovníků. A to do té míry, že duopol výrobců dokonce snížil cíle své produkce. Kombinace nedostatku letadel, rostoucí poptávky po létání a vyšších cen paliva zřejmě vyústí v zakořenění vyšších cen...