boje idlíb - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu boje idlíb, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Brusel zaujal tvrdý postoj vůči Ankaře, která ve snaze zatáhnout Evropskou unii do řešení syrského konfliktu posílá uprchlíky na unijní hranici. Ministři vnitra sedmadvacítky přislíbili Řecku, že mu pomohou zvládnout nápor na hranici finančně i vysláním policistů. Turecko k řeckým hranicím posílá vlastní bezpečnostní složky, jejichž přítomnost patrně ještě zvýší napětí na místě.
Turecko oznámilo, že spustilo vojenskou ofenzivu proti silám syrského prezidenta Bašára Asada na severozápadě Sýrie. Ankara tím reaguje na útoky, které ji tento týden v severozápadní syrské provincii Idlib způsobily silné ztráty. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na tureckého ministra obrany Halusiho Akara.
Americký prezident Donald Trump vyzval Rusko, aby přestalo podporovat zvěrstva syrského režimu prezidenta Bašára Asada. Během telefonátu s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem vyjádřil Trump obavy ohledně násilností v syrské provincii Idlib a rovněž poděkoval Ankaře za snahu zabránit humanitární katastrofě v oblasti.
Exploze bomby v autě naloženém sudy s naftou na severu Sýrie připravila o život osm civilistů a zranila sedm lidí. Oznámilo to turecké ministerstvo obrany. Kromě toho exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) informovala, že při pokračujících bojích na severu Sýrie zahynulo v minulých 24 hodinách 29 civilistů.
Syrský konflikt trvá již osm let, v pátek 15. března započal rok devátý. Islámský stát končí, válka pokračuje. Zemřelo přes půl milionu lidí, necelých dvanáct milionů muselo opustit své domovy, dva ze tří Syřanů se neobejdou bez nějaké formy pomoci. Co se děje v momentálně nejsledovanější provincii Idlíb a jaká je budoucnost těch, co přežili?
... boje. Nedávno v nich padly desítky bojovníků. Idlib... Celou severosyrskou provincii Idlib kontroluje spojenectví islámských ...
V syrském Idlibu musí pokračovat příměří, které předejde dalšímu hrozícímu krveprolití v zemi zničené občanskou válkou. Urychleně by měl rovněž vzniknout výbor, jehož úkolem bude vytvoření nové syrské ústavy. Podle agentury Reuters se na tom shodli lídři Turecka, Ruska, Francie a Německa na istanbulském summitu věnovaném budoucnosti válkou zničené blízkovýchodní země.
Demilitarizované pásmo v syrské provincii Idlib bylo vytvořeno a těžké zbraně z něj byly odsunuty, informovalo ve středu turecké ministerstvo obrany. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí krátce předtím oznámila, že z demilitarizovaného pásma v Idlibu se stáhlo více než 1000 ozbrojenců.
Na pozadí české debaty o syrských sirotcích zůstává trochu stranou, co se v současnosti odehrává v Sýrii samotné. Osud provincie Idlíb, která je poslední baštou opozice, a zejména džihádistických skupin napojených na al-Káidu, je nyní v rukou dvojice Putin – Erdogan. Ta se zatím dohodla na demilitarizované zóně, ačkoli džihádisté i zbytky Svobodné syrské armády jsou proti. Útok režimních vojsk prezidenta Asada se zatím každopádně nekoná, přesto v Idlíbu vládne násilí – jednotlivé skupiny bojují totiž také ...
Vůdce radikálního libanonského šíitského hnutí Hizballách šajch Hasan Nasralláh oznámil, že jeho bojovníci zůstanou v Sýrii tak dlouho, jak bude Damašek chtít. Uvedla to agentura Reuters. Hizballáh je v bojích v Sýrii vedle Ruska a Íránu klíčovým spojencem vlády prezidenta Bašára Asada.