bombardování srbska - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bombardování srbska, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rusko dnes vetovalo rezoluci Rady bezpečnosti OSN k 20. výročí srebrenického masakru. Krveprolití z roku 1995 navrhované usnesení odsuzovalo a označovalo za genocidu. Podle ruského velvyslance při OSN Vitalije Čurkina britský návrh rezoluce "není konstruktivní, je konfrontační a politicky motivovaný." Z celkem 15 členů Rady bezpečnosti se čtyři - Čína, Nigérie, Angola a Venezuela - zdržely hlasování a zbylých deset zemí hlasovalo pro, uvedla agentura Reuters.
Velkým tématem dnešní doby je střet odlišných kultur. Teroristé odvolávající se na korán vyhlásili válku Západu, v Evropě se vzedmula vlna odporu proti imigrantům, kteří jsou některými považováni za trojské koně islámského extremismu. Před dvěma dekádami ale vypukl ozbrojený střet přímo na našem kontinentu, a to na území, jež se po čtyřicet let jevilo jako jednolitý útvar – Jugoslávie.
Pravicoví extremisté řešili počátkem letošního roku spory mezi sebou, projevily se zejména na volebním sjezdu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Radikálové se také výrazněji zapojují do činnosti fotbalových hooligans. Příznivci krajní levice pořádali zejména koncerty a demonstrace. Uvedla to Bezpečnostní informační služba (BIS) ve zprávě o vývoji na extremistické scéně v prvním letošním čtvrtletí. Aktivity ohrožující demokracii se podle BIS v Česku neobjevily.
Redaktor Milan Vidlák se tématům souvisejícím s globální politikou, svobodou a bezpečností věnuje dlouhodobě. Pro časopis Právo & byznys připravuje obsáhlý seriál o událostech a manipulacích kolem 11. září 2011.
Exministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová a další ve velkém obchodují v Kosovu, jež pomohli odtrhnout od Srbska. Je to náhoda, nebo vzorec jednání největší světové velmoci?