booking com v české - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu booking com v české, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zatímco ještě před rokem provozovatelé hotelů příliš na náklady nehleděli, nyní počítají výdaje na každý ubrousek. Radka Telyčková, majitelka poradenské společnosti Pomáháme hoteliérům, v rozhovoru popsala, co se v hotelích odehrává.
Pandemie koronaviru změnila leckterým cestovatelům plány, řada z nich tak místo návštěvy zahraničí volí dovolenou v českých chatách či chalupách. Rostoucí poptávky po ubytování v tuzemsku chce využít i majitel holdingu Student Agency a dopravce RegioJet Radim Jančura.
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nebyla od počátku krize vidět tolik jako premiér a další ministři, teď na ní ale závisí záchrana tuzemského cestovního ruchu. Podpořit jej chce například dotovanými poukázkami na dovolenou. „Měli bychom jet na dovolenou v Česku a podpořit naše hoteliéry, restaurace a služby. Všem těmto podnikatelům jsme to z minuty na minutu vypnuli,“ říká.
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 8 336 000 korun pro rezervační portál ubytování Booking.com. Důvodem byly zakázané dohody, které zavazovaly hotely a další ubytovatele poskytovat výhodnější podmínky klientům ubytovaným přes Booking.com, tyto podmínky ale ubytovatelé nesměli nabídnout konkurenčním portálům. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Pokuta je pravomocná a portál ji musí zaplatit. Společnost Booking.com uvedla, že rozhodnutí se příčí tomu, co na ...
Zdánlivě odlišné ubytovací platformy se pustily v posledním roce do ostrého boje o pozici jedničky na trhu. Internetoví giganti Booking.com Airbnb dominují trhu s online rezervacemi. V rychle rostoucím segmentu turistického ubytování, který celosvětově dosáhl v minulém roce hodnoty přes 632 miliard dolarů, hledají obě firmy nové možnosti růstu.
Populární platforma sdíleného ubytování Airbnb prodělává v poslední době proměnu. Jednotlivcům se už pronájem vlastních pokojů a bytů nevyplácí a trh čím dál více ovládají firmy a lidé, kteří krátkodobý pronájem pojímají jako podnikání. Ti leckdy nabízejí i desítky nemovitostí najednou. Ceny a služby se přitom příliš neliší od hotelových, byť ne každému je po chuti upozadění původní myšlenky Airbnb, tedy bydlení s místními a lokálnost zážitku.
Investice do nemovitosti se drží na vrcholu popularity konzervativních investorů. Láká je každoroční zhodnocení investice díky růstu cen nemovitostí a možnost dalších příjmů z pronájmu bytu. Koupě je často financována bankovním úvěrem, přičemž nájem slouží na pokrytí splátek. Majitelé proto řeší otázku, jak byt výhodně pronajmout?
Rostoucí poptávka po nájemních bytech, ať už jde o krátkodobé ubytování typu Airbnb, nebo činžovní bydlení pro lidi, kteří nedostanou či nechtějí hypotéku, generuje potřebu dalších a dalších služeb. To vše pomohlo vzniku nového ekosystému kolem nájemního bydlení – od specializovaných správcovských firem až po inzertní weby.
Chystaný zákon o digitální dani může v Česku kromě internetových gigantů, jako jsou Apple, Facebook nebo Google, platit i pro menší mezinárodní hráče Airbnb, Uber, Spotify, Booking.com, Takeaway.com nebo Zalando. Naopak na vyhledávač Seznam, softwarový Avast a další domácí firmy by se vztahovat neměla. Sedmiprocentní daň se má odvádět z vybraných internetových služeb, hlavně z reklamy. Návrh se ve čtvrtek posunul do připomínkového řízení.
Cestování prošlo v posledních dvou dekádách velkou demokratizací. Díky on-line službám, které přímo propojují zájemce o ubytování a jeho poskytovatele, se obě strany obejdou bez služeb cestovních kanceláří. Právě ty technologickými změnami trpí. A po nástupu platforem jako Couchsurfing a Airbnb se na stranu prohrávajících částečně přidávají i ubytovatelé.