brano group - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu brano group, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ještě do poloviny loňského roku vedl Škodu Auto, teď zodpovídá za jednu z nejvýznamnějších značek v Evropě. Zda Volkswagen zvládne přechod od výroby spalovacích aut k elektrickým, nabídne cenově konkurenceschopné vozy a ustojí ofenzivu čínských automobilek i nespokojených „haterů“ elektromobility na sítích, to bude do značné míry záviset na práci německého topmanažera Thomase Schäfera. „Naše značka se musí opět přiblížit lidem. Cílem je, aby se Volkswagen stal lovebrandem,“ říká generální ředitel VW pro ...
Evropské státy se pustily do vyzbrojování, aby nahradily techniku, kterou přenechaly Ukrajině, a zároveň své armády modernizovaly. „Pochopily, že není čas to odkládat,“ říká obchodní ředitel Tatra Defence Vehicle Robert Vent. Většina států se přitom snaží zapojovat domácí průmysl, alespoň ve formě podílu na dodávkách.
S nahrávací společností SinglTon přivedl Martin Červinka k úspěchu například písničkáře Davida Stypku nebo kapelu Jelen. Náš nejznámější hudební talent scout v minulosti pomohl rozjet kariéru také Ewy Farné, Tomáše Kluse nebo Marka Ztraceného. Když mluví o hudebnících, se kterými pracuje, je poznat, že pro něj nejsou jen položkami v hudebních stájích.
Před více než dekádou byl u založení projektu Vodafone Nápad roku, poté se vrhl na investice do startupů pod hlavičkou J&T Ventures. Martin Kešner už dlouho sleduje tuzemskou scénu, která se podle něj za tu dobu dramaticky změnila. „Pro startupy nechtěli pracovat zkušení lidé z byznysu. Vše se ale neuvěřitelně posunulo, dnes je práce pro startupy pro řadu talentů atraktivnější než kariéra v korporaci,“ popisuje největší proměny tuzemského prostředí partner J&T Ventures.
Největší tuzemský výrobce kolejových vozidel Škoda Group by pod svým logem okřídleného šípu mohl mít brzy nápis made in Kazakhstan. V úterý s tamním ministerstvem zahraničních věcí podepsal rámcovou dohodu o budoucí investici, jejímž cílem je umístění části výroby a servisu právě do Kazachstánu. Informaci redakci E15 potvrdil mluvčí společnosti Škoda Group Jan Švehla.
Současná bytová krize a dlouhodobě rostoucí ceny nemovitostí mění přemýšlení Čechů o bydlení. Ti, kteří stále touží zejména ve velkých městech po vlastním bydlení, stále častěji míří za jejich hranice. „Funguje to tak v Helsinkách, v Londýně, v Paříži a v budoucnu to tak bude i v Praze. Klienti se budou diverzifikovat, proto i náš směr je poohlížet se v jejím okolí,“ říká generální ředitel YIT Stavo Marek Lokaj a představuje první mimopražský projekt původem skandinávské firmy.
Developerská společnost Trigema oznámila jako jedna z prvních, že se částečně přesune k nájemnímu bydlení. Své další projekty k prodeji ale ani za současné situace na trhu s byty pozastavovat nechce. „Až úrokové sazby opět klesnou, tak se probudí poptávková strana trhu a bude hledat produkt. Akorát že nebude co nabízet. A pokud není co nabízet, cena logicky roste,“ říká zakladatel a předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural.
Marek Sacha byl u založení Rohlíku, po něm si odskočil na pár let do Velké Británie, aby tam vybudoval jednoho z největších poskytovatelů pečovatelské péče. Právě startup Cera mezi českými mladými firmami prošel největším investičním kolem v historii, když loni nabral na další rozvoj přes 300 milionů eur, zhruba 7,1 miliardy korun. „Když budu mít zítra tisíc nových zaměstnanců, z drtivé většiny pečovatelů, tak pro ně během týdne budu mít práci,“ říká Marek Sacha, jeden ze spoluzakladatelů startupu Cera.
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Je to k nevíře, ale už téměř čtyři měsíce na Wall Street panuje atmosféra bohorovnosti a nedotknutelnosti. Kdo investoval podle indexu, má v kapse 16 procent, takže může být s pokrytím inflace v zásadě spokojen. Ovšem pozor, co platí pro Američany, neplatí tentokrát pro Čechy. Česká koruna totiž vůči dolaru za stejnou dobu posílila o dvanáct procent, směna do koruny tak prakticky vymazala celou velkou americkou oslavu a jak jste si jistě všichni správně spočítali, ve výsledku tak český nezajištěný investor...