brazílie koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu brazílie koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na první pohled by se mohlo zdát, že covid, který od začátku roku 2020 sužuje celý svět, se pomalu stává minulostí. Opak je ale pravdou. Nemoc nikam nezmizela, naopak se objevují nové mutace a subvarianty, které se především s příchodem chladnějších měsíců zase hlásí o slovo.
Také příští rok bude nabitý řadou významných zpráv, které ovlivní mezinárodní trhy. Redakce E15.cz vybrala deset nejzajímavějších zahraničních událostí, které by vám v příštím roce rozhodně neměly uniknout.
Od pondělí se turistům ztíží návrat ze sousedního Německa, na mapě cestovatele se přesune do zemí s vysokým rizikem nákazy COVID-19 označenými červenou barvou. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. Při návratu z červených zemí musí lidé v ČR podstoupit PCR test a do jeho výsledku zůstat v samoizolaci. Výjimku mají očkovaní a ti, kteří v posledním půlroce prodělali COVID-19.
Protipandemická opatření dál ztrpčují život tisícům studentů z Ruska, Indie, Brazílie a několika dalších států. Ti tak nemohou získat povolení k pobytu na území Česka, a tím pádem v září fyzicky nastoupit do škol, které tak mohou na školném tratit miliony korun. Jak zjistil deník E15, úprava daného opatření, kterou se na konci července chlubila česká vláda, k výraznému zlepšení situace nevedla.
Tisícům studentů z Ruska a několika dalších zemí hrozí, že nebudou moci v příštím roce fyzicky studovat na tuzemských vysokých, středních a jazykových školách. Důvodem je nové opatření české vlády, které od července nařizuje pozastavit udělování víz a povolení k pobytu na základě žádostí podaných ve státech s extrémním rizikem nákazy koronavirem. Mezi ně kromě Ruska patří například ještě Indie, Brazílie či Tunisko. V reakci na tuto záležitost vznikla internetová petice, kterou prozatím podepsalo kolem 1200...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Pandemie koronaviru v mnoha zemích přispěla k prohloubení sociální nerovnosti. Procento nejbohatších osob si z hlediska podílu na celkovém majetku výrazně polepšilo hlavně v Brazílii. V Číně, Indii či Velké Británii krize zvrátila trend předchozích let, kdy se část koláče vlastněná nejmajetnějšími tenčila. Vyplývá to z analýzy Credit Suisse, kterou zpracovala agentura Bloomberg.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Spojené království minulý týden zpřísnilo pravidla pro příjezdy do země a přidělala tak vrásky Britům, kteří se od pondělí vracejí z dovolené. Nově některým už nestačí, když se prokážou negativním testem na koronavirus. Musejí navíc přiletět na vybraná letiště a strávit deset dní karantény v určených hotelích. Za pobyt zahrnující transport z letiště a testování přitom zaplatí 1750 liber, tedy asi 51 tisíc korun. Turisté tvrdí, že pravidla jsou přehnaná.
Čína v lednu ohlásila, že loni její hrubý domácí produkt stoupl o 2,3 procenta. Vzhledem k údajům z dalších zemí za pandemický rok je to mimořádně dobrý výsledek. Neříká ale vše. Magazín Foreign Policy ve své analýze podotýká, že se za ním skrývá hluboká společenská nerovnost a doutnající hospodářské potíže. Nákaza a s ní související opatření dopadly tvrdě na venkov.