brdy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu brdy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krajní levice i pravice na jedné lodi – a v ruském žoldu. Právě tak to podle nedávné zprávy deníku Washington Post bylo v Německu, kde se skrze „boj za mír“ sblížily Die Linke a AfD. Ta zpráva může překvapit jen toho, kdo si myslí, že extrémy se odpuzují. Je to často naopak: Potřebují se, přitahují a vzájemně podporují, někdy i spolupracují. Proč? Protože mají společný cíl: zničit, či přinejmenším oslabit demokraty. Ti se jim mohou ubránit zase jen společně.
Spor o radar v Brdech a pomoc bojující Ukrajině. Obě události od sebe dělí patnáct let, projevují se v nich ale stejné vzorce chování. Kdo je vlastenec a kdo zrádce? Kdo se jen bojí a kdo aktivně pomáhá ruskému vůdci?
Herní průmysl je čím dál lukrativnější byznys, což potvrzuje i úspěch českých vývojářů. Právě firma Bohemia Interactive, kterou před 22 lety založili bratři Španělové se Slavomírem Pavlíčkem v Mníšku pod Brdy, patří mezi nejúspěšnější producenty videoher v Česku.
Zmrazení majetku sankcionovaných ruských oligarchů s sebou nese určité potíže. Třeba to, že je to pro stát drahé. Evropské vlády nyní hledají způsob, jak majetek vyvlastnit, prodat a výnosy použít na obnovu napadené Ukrajiny. Nenávratnou konfiskaci soukromého majetku české zákony ale neznají, popisují ji jen vágně. Podle právní analýzy, kterou si nechala vláda Petra Fialy (ODS) vypracovat, bude kvůli tomu třeba prosadit ústavní zákon.
České zbrojní firmy budou opravovat ukrajinskou bojovou techniku, oznámilo dnes ministerstvo obrany. Prvním kontraktem bude oprava tanků T-64, zajistí ji společnosti skupiny Czechoslovak Group. V budoucnu se mohou opravy rozšířit i na kolové obrněnce typu BTR a BRDM, zapojit se do nich mohou i další české firmy.
Kde vznikají hry pro miliony fanoušků po celém světě? V Mníšku pod Brdy. Uprostřed lesů zde sídlí herní studio Bohemia Interactive, které má na kontě tituly jako Arma nebo DayZ. Firma, kterou v devadesátých letech založil Slavomír Pavlíček a bratři Marek a Ondřej Španělovi, se od té doby vypracovala v nepřehlédnutelné jméno českého byznysu a loni získala globálního partnera – čínský Tencent.
Zkušenosti z oboru, touha po vlastním podnikání a nespokojenost s dosavadní nabídkou na trhu přivedly Kristýnu Vávrovou k vytvoření unikátní kosmetiky na nohy a ruce. Pro její blahodárné účinky ji vyhledávají i přední lékařská pracoviště.
Ministryně obrany Jana Černochová jede po Velikonocích do Spojených států jednat se svým protějškem Lloydem Austinem. Otevřít chce i téma možného vybudování americké základny v Česku, což je přirozeně politická bomba první kategorie a je jen škoda, že jsme se o ní dozvěděli z rozhovoru pro Deník N, který ministryně poskytla tak trochu bokem během kongresu ODS, a ne při nějaké více deklaratorní příležitosti.
Chata či chalupa je hit a kdo si ji ještě do loňska pořídil, vyhrál. Nyní se už takový nákup notně prodraží. Ostatním se pro letošní dovolenou alespoň otvírají nové možnosti v pronájmech rekreačních zařízení. A pokud někdo hodlá z města natrvalo utéct, musí počítat, že ho bydlení v přírodě přijde na podobné peníze jako ve městě.
Během covidového roku jsme zažili bezpočet tiskových konferencí za účasti premiéra a vicepremiéra. Často byly pozdě v noci a většinou byly zmatečné. Sobotní mimořádná tisková konference se zdála být jen dalším nudným pokračováním. A místo toho jsme byli svědky senzace.