bren 2 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bren 2, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Projekt na výstavbu nové haly pro svařování speciálních ocelových podvozků a další konstrukcí všech typů v Kopřivnici vyráběných vojenských vozidel chystá Tatra Defence Vehicle (TDV). Firma ze skupiny Czechoslovak Group sídlící v areálu sesterské Tatra Trucks se orientuje výhradně na ozbrojené složky doma i ve světě. S ohledem na strmě rostoucí poptávku způsobenou válkou na Ukrajině se chystají rozšiřovat či modernizovat provozy také další české podniky obranného a bezpečnostního průmyslu.
Evakuace z Kábulu, likvidace následků tornáda na Moravě nebo pomoc při covidové pandemii. To jsou příklady z nedávné minulosti, které ukázaly, že česká armáda dokáže velmi rychle a profesionálně zasáhnout. S její výzbrojí je to však až na několik málo výjimek tristní.
Uherskobrodský výrobce ručních palných zbraní dál zvyšuje výkon, který plánuje do poloviny dekády zdvojnásobit. Zároveň se musí vypořádat s rostoucími cenami energií nebo materiálů. Proto rozšiřuje a modernizuje strojové vybavení i logistiku. V rámci holdingu CZG, jehož je Česká zbrojovka součástí, také propojuje své know-how či dodavatelskou síť se společnostmi Colt ve Spojených státech a v Kanadě, které skupina minulý rok na jaře ovládla.
Budování těžkých mechanizovaných brigád jako příspěvku ke kolektivní obraně NATO, náhrada zastaralé techniky z dob bývalé Varšavské smlouvy a větší napětí na východě Evropy. To jsou důvody, proč některé státy Visegrádské skupiny v posledních letech masivně investují do svých armád.
Holding CZG, jehož součástí je uherskobrodský výrobce ručních palných zbraní, má velké plány. Po ovládnutí americké zbrojařské ikony Colt chce jako dodavatel ozbrojených a bezpečnostních složek ještě více posílit ve světě. „Pomocí Coltu rozšíříme paletu sortimentu skupiny CZG, navíc vzniknou další synergie. Jedná se také o větší šanci uspět v tendrech s větším počtem výrobků,“ říká šéf České zbrojovky Jan Zajíc, který společnost vede od listopadu.
Místo 250 tisíc pistolí ročně alespoň půl milionu kusů. Ambice zvýšit do roku 2025 výrobu nejen krátkých palných zbraní, ale i útočných pušek a dalšího sortimentu o padesát procent má Česká zbrojovka, součást holdingu CZG. Deníku E15 to řekl šéf uherskobrodské společnosti Jan Zajíc, který je v jejím čele od listopadu.
Vojsko zahajuje poslední a nejrozsáhlejší etapu přezbrojení novými útočnými puškami, granátomety, pistolemi a samopaly. Ministerstvo obrany může od České zbrojovky, s níž loni uzavřelo rámcovou smlouvu do roku 2025, nakoupit až 39 tisíc ručních palných zbraní za téměř tři miliardy korun. Zhruba tolik už firmě od roku 2010 zaplatilo.
Ministerstvo obrany uzavřelo dohodu s Českou zbrojovkou v pětiletém sporu o nákup neprůstřelných vest, kterým se zabývaly i soudy. Podle dokumentu, který ministerstvo zveřejnilo tento týden v registru smluv, se obě strany dohodly na ukončení kupní smlouvy, aniž byla splněna.
Ministerstvo obrany uzavřelo rámcovou smlouvu s Českou zbrojovkou na nákup až 39 tisíc ručních zbraní. Od české společnosti si armáda pořídí útočné pušky Bren 2, pistole CZ P-10 nebo podvěsné granátomety. Za zbraně zaplatí až 2,35 miliardy korun, cena bude záviset na počtu skutečně objednaných kusů zbraní podle potřeb armády. Čeští vojáci už zbraně od České zbrojovky používají.
Letní střídání ministrů u šéfky státní pokladny Aleny Schillerové (ANO) a jejich žádosti o přilepšení na příští rok mohly občas působit dojmem, že úřady živoří. Ve skutečnosti na tom nejsou úplně špatně. Například silovým rezortům obrany a vnitra, které mají podobnou strukturu rozpočtu, zbývaly na konci třetího čtvrtletí desítky miliard korun.