brexit odklad - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu brexit odklad, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z tradičních britských pokrmů by se záhy mohl stát obětí brexitového vývoje, přesněji obchodní stránky dohody, kterou Velká Británie s Evropskou unií sjednaly po řadě odkladů loni na Štědrý den. Nespokojení rybáři Spojeného království upozorňují na neblahé důsledky dokumentu. Například treska obecná, ze které se vyrábějí Fish & Chips, se podle nich může stát nedostatkovým zbožím.
Britský premiér Boris Johnson nepochybně vstupoval do letošního roku s optimismem. Konzervativci před rokem vyválčili přesvědčivé vítězství ve volbách považovaných za jakési referendum o jeho přístupu k brexitu. Ještě koncem ledna šlo vše dle plánu, když Spojené království skutečně opustilo Evropskou unii, byť se zatím v praxi nic neměnilo. Pak ale přišel koronavirus, který zasáhl šéfa vlády v Londýně nejen osobně. Bezprecedentní krize související s pandemií zkomplikovala vyjednávání a znásobila obavy z ...
Šéf unijních vyjednávačů Michel Barnier bil před startem dalšího kola jednání o postbrexitových vztazích se Spojeným královstvím na poplach. Podle některých médií se dokonce snažil angažovat evropské lídry, aby pomohli dosáhnout kompromisní dohody. Přechodné období uplyne na konci roku, vzhledem k ratifikačnímu procesu je ale podle Barniera nutné mít na stole dokument už v říjnu. Rozhovory přitom stále stojí na rybolovu a dohadech o hospodářskou soutěž.
Pandemie koronaviru a její hospodářské důsledky plní média už měsíce natolik, že zcela zastínila události, které byly dříve v centru pozornosti. Tvrdá opatření mimo jiné utlumila protesty v Hongkongu, zpomalila jednání o postbrexitové dohodě a vyvolala diskuzi o možnosti odkladu amerických prezidentských voleb. Je pravděpodobné, že po odeznění pandemie se některá pozapomenutá témata opět dostanou na přední stránky novin.
Koronavirus možná přiměje britského premiéra Borise Johnsona ke kroku, kterému se chtěl vyhnout. Už před pandemií panovaly obavy, že přechodné období, které platí do konce roku, je na vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií příliš krátké. Nyní tlak na jeho prodloužení ještě zesílil.
... premiérů, ani několik odkladů termínu, kdy EU... níž byl schopen brexit prosadit. Projděte si... brexit od A do ...
Spojené království stráví poslední den v Evropské unii. Zastánci brexitu na večer plánují oslavy, jejich radost je ale předčasná. Skutečné změny totiž nastanou až po jedenácti měsících přechodného období. Do té doby bude nutné vyřešit budoucí spolupráci v řadě oblastí, především v obchodu. Ve hře je také prodloužení přechodné fáze i definitivní rozluka bez dohody.
Dolní komora britského parlamentu schválila prováděcí zákon k brexitové dohodě, kterou premiér Boris Johnson vyjednal s Evropskou unií. Předloha nyní zamíří do horní komory, Sněmovny lordů. Pokud její členové návrh zákona rovněž schválí a následně jej podepíše i královna, opustí Británie po měsících odkladů Evropskou unii s dohodou už na konci ledna, tedy za 22 dní.
Web E15.cz přináší několik důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Britský premiér Boris Johnson hodlá do brexitového zákona doplnit pasáž, která by zakazovala prodloužit přechodné období po odchodu Británie z EU. Po několika odkladech Británie pravděpodobně opustí unii na konci ledna, do konce roku 2020 by pak měla vyjednat s evropskou sedmadvacítkou dohodu o budoucích, především obchodních vztazích. Podle hlasů zaznívajících nejen z Bruselu je ale 11 měsíců na tak komplexní dohodu příliš málo.