bublina bydlení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bublina bydlení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 2. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, kde hledat aktiva, za něž investor zaplatí méně, než je jejich skutečná hodnota.
V řadě světových zemí prudce klesá poptávka po nákupu nemovitostí. Například v Německu se trh s rezidenčními realitami loni meziročně propadl o 74 procent. Vyplývá to ze zprávy, kterou tento týden zveřejnila francouzská banka BNP Paribas. Příčinou tohoto vývoje jsou prý rostoucí úrokové sazby, oslabující ekonomika a rekordně vysoká inflace.
Zásoby uhlí na zimu i vagony jsou fuč. Hrozí, že nebude čím topit, varují teplárny. Ruské letectvo selhává navzdory modernizaci, námořnictvo podcenilo bezosádková plavidla. Zmrtvýchvstání hypotečního trhu. Startovním výstřelem se stane exploze realitní bubliny. Babiš oznámil kandidaturu. „Průzkumy bych nepřeceňovala. Zeman byl taky outsider a nakonec vyhrál,“ říká v reakci Schillerová. Škodovka se připravuje na těžké časy. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás ...
Totálně zhroucený tuzemský hypoteční trh se může v příštích měsících odlepit ode dna. Receptem na přinejmenším částečné oživení úvěrů na bydlení bude vedle mírně příznivějších sazeb především šance nakoupit v některých případech až brutálně zlevněné nemovitosti. Ideální načasování hypotéky tak znalci oslovení deníkem E15 doporučují odložit i dále do roku 2023, kdy mohou výhody pro dlužníky kulminovat.
Prudce rostoucí ceny energií a rekordní inflace komplikují situaci s bydlením více než polovině Čechů. U lidí žijících v nájmu to jsou dokonce více než tři čtvrtiny, vyplývá z průzkumu, jehož výsledky dnes zveřejnila společnost Generali Investments. Nepříznivá ekonomická situace se podle něj promítá i do nadějí lidí na vlastní bydlení. Téměř 90 procent z nich se obává toho, že si ho nebude moci dovolit.
Realitní bublina a její možné splasknutí je v poslední době jedním z nejdiskutovanějších témat v českých médiích. Je pravdou, že tuzemský rezidenční trh se dostává do fáze, kdy se ceny nových bytů začínají vzdalovat od finančních možností zájemců o vlastní bydlení, a že ho čeká změna. Není to však změna nepředvídatelná a stejně tak to zřejmě nebude ani změna dramatická, jak leckdo předpovídá.
V roce 2022 bude pokračovat trend minulého roku, kdy v říjnu odstartoval růst hypotečních sazeb u všech tuzemských bank. Vlastní bydlení se spoustě lidí ještě více vzdálilo a ani ceny podnájmů neklesnou. Rostoucí životní náklady mohou dovést mnoho domácností do velkých problémů.
Německo a Rakousko by měly omezit prudký růst cen nemovitostí tím, že zpřísní hypotéky a donutí banky, aby si vytvořily více kapitálu. Ve své zprávě to uvedl Evropský výbor pro systémová rizika (ESRB). Tento orgán funguje jako „hlídací pes“ finanční stability v Evropské unii. Má mandát vydávat varování, pokud zjistí závažná systémová rizika, a doporučit nápravná opatření při řešení těchto rizik.
Řada zemí se loni potýkala s enormním růstem cen domů a bytů. V oblíbených kanadských městech se domy takřka vyprodaly, na americkém trhu je hlad hlavně po nejlevnějších nemovitostech. Ve Švédsku se v prvním pololetí hovořilo o hrozbě realitní bubliny, nyní se však zdá, že už se tam cenový trend začíná obracet. Odborníci přesto očekávají, že i letos budou nemovitosti v některých koutech světa dále zdražovat, i když většinou už ne tak dramatickým tempem.
Filozofie ho provází celý život. Na půdu světových univerzit ovšem nevstoupil jako student nebo profesor, ale jako filantrop. „Chci český veřejný život provázat s intelektuální diskuzí, která vládne na Západě,“ popisuje Luděk Sekyra svůj záměr.