burza kryptoměn - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu burza kryptoměn, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Svět kryptoměn přestala alespoň dočasně obcházet jedna dlouholetá hrozba. Newyorská prokuratura se dohodla na mimosoudním vyrovnání se zástupci společností Bitfinex a Tether, které stojí za virtuální měnou navázanou na dolar, informuje agentura Bloomberg. Podle kritiků platidla pojmenovaného tether, mezi něž patří i ekonom Nouriel Roubini známý jako Doktor Zkáza, mělo za cenovým rozmachem bitcoinu a spol. stát právě údajné tištění těchto virtuálních dolarů. S koncem takové praxe by údajně nastal kolaps ...
Dominantní kryptoměna zakolísala. V úterý se její cena prudce propadla pod 46 tisíc dolarů, v mezidenním srovnání bitcoin odepsal přes 15 procent. Ještě hůře na tom byl s 22procentním propadem ether, silněji než bitcoin byly zasaženy i ChainLink či Litecoin. Trh s digitálními měnami zakolísal nejvíce za poslední měsíc.
Nejrozšířenější virtuální měny bitcoin a ether nepřestávají posouvat své cenové rekordy. V posledních týdnech ale nejvíce vydělávají investoři, kteří vsadili na kryptoměnovou obdobu akcií burzy digitálních měn.
Lze při současném býčím trhu v oblasti krypotměn najít projekty, které zůstávají podhodnocené?
V poslední době se výrazně daří altcoinům, tedy jiným kryptoměnám než bitcoinu. Jeho dominance na celkové hodnotě trhu digitálních měn klesá ze 70 na 60 procent. Jenže i za současné situace se na trhu najdou známé projekty, jejichž hodnota má do minulých rekordů daleko. Námětem Krypto-grafu týdne se stal litecoin.
Šéf Tesly se rozhodl pro jednou zase otřást světem. Elon Musk převedením části hotovosti automobilky Tesla do bitcoinu jen tak mimochodem do kryptoměn namočil téměř všechny americké investory. A zdá se, že cesty zpět už není. To ještě neznamená, že bitcoin teď nemohou potkat pořádné turbulence a nezamýšlené důsledky.
Finanční a kryptoměnové trhy zažily v minulých dnech nebývalý růst. Americké a další světové akcie se dostaly na rekordní úrovně, cena bitcoinu se přiblížila padesáti tisícům dolarů a výnos rizikových dluhopisů amerických firem neboli junk bonds se poprvé v historii propadl pod čtyři procenta.
Cena bitcoinu se dál prudce zvyšuje, nejznámější kryptoměna se vyšplhala na další rekord nad 48 tisíc dolarů a v korunách překonala hranici jednoho milionu. Za den si tak připsala více než 20 procent. K růstu notně přispívá pondělní oznámení americké společnosti Tesla, že nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů, tedy asi 31,9 miliardy korun a že začne digitální měnu přijímat i jako úhradu za své automobily. Výrazně se zvyšují také investice do kryptoměnových fondů a zvláště pak do digitální měny ethereum...
Automobilka Tesla nakoupila bitcoiny za 1,5 miliardy dolarů (32,2 miliardy korun). Informuje o tom server CNBC. Podle agentury Bloomberg navíc Tesla plánuje přijímat kryptoměnu jako platební prostředek. Její kurz skokově posílil nad 43 tisíc dolarů, což představuje nové cenové maximum. Nápor obchodníků ale nevydržela řada globálních kryptoměnových burz, výpadek hlásily například Binance, Kraken či Crypto.com. Fungování postupně obnovily po několika desítkách minut.
V poslední době se opět vyrojily pochybnosti kolem projektu Tether, který podle některých hlasů pomohl vyhnat cenu bitcoinu na rekordy pomocí tištění nekrytých digitálních dolarů. V případě kolapsu Tetheru by údajně došlo i ke zhroucení ceny bitcoinu. Co je na této pravidelně se vynořující hypotéze pravdy? Předplatitelům E15 Premium ji pomůže ve svém pravidelném videu rozklíčovat popularizátor bitcoinu Jakub Vejmola alias Kicom.