burza kryptoměn čr - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu burza kryptoměn čr, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Europoslanci drtivou většinou schválili komplexní regulaci kryptoaktiv s názvem MiCA (Markets in Crypto Assets), jejíž finální návrh dojednalo české předsednictví Radě EU, už v dubnu tohoto roku. Nařízení, které je podle části expertů nejrozsáhlejší normou svého druhu na světě, obsahuje podle některých domácích kryptofirem problematická místa. Přesto také vzbuzuje nemalé naděje, že podnikání kolem kryptoměn bude dlouhodobě možné.
Kauza s hromadným rušením bankovních účtů domácím kryptofirmám bude mít pokračování. Česká kryptoměnová asociace (ČKMA) ladí společný postup svých členů vůči finančním domům. „Řešením může být i žaloba,“ uvedl předseda ČKMA František Vinopal. Domácí společnosti s globálním přesahem typu SatoshiLabs nebo Braiins se navíc zamýšlejí nad tím, zda má vůbec smysl pokračovat v byznysu v Česku. „Není to strašení, ale fakt. Česko je přitom v oboru kryptoměn obdoba Silicon Valley. Po státu jsme nikdy nic nechtěli a ...
Účty v bývalé Equa bank měly být pro české kryptofirmy posledním útočištěm a zárukou přístupu k bankovním službám. Nedlouho po převzetí společnosti ze strany Raiffeisenbank se ale podobné naděje ukázaly iluzorní. Dlouhodobě a plošně tvrdý postup v Česku působících bank vůči kryptofirmám i platbám jednotlivců za nákup digitálních měn ještě vygradoval. Co to reálně znamená, popisuje shrnující článek formou otázek a odpovědí.
Poslední útočiště pro domácí kryptobyznys padlo. Účty založené pod Equa bank, která byla vnímaná jako poslední „crypto-friendly“ banka v Česku, začala mateřská Raiffeisenbank firmám z oboru virtuálních měn rušit. O bankovní konto přišly například zavedené kryptosměnárny či burzy.
Blíží se hlasování v Evropském parlamentu o komplexní regulaci kryptoaktiv s názvem MiCA (Markets in Crypto-Assets). K jejímu schválení by mělo dojít v dubnu. Již nyní ale tuzemský kryptobyznys bojuje za to, aby nařízení EU o kryptoaktivech dalo co nejmenší pravomoci České národní bance.
Největšího světového výrobce kryptoměnových bankomatů, pražskou firmu General Bytes, zasáhl hackerský útok. Podle statistik portálu Coin ATM Radar už vyrobila General Bytes skoro deset tisíc provozovaných „bitcoinmatů“, což je nejvíce na světě. Celková způsobená škoda provozovatelům jednotlivých strojů zakoupených od General Bytes jde do desítek milionů korun.
Státu pomohou s látáním rozpočtu i držitelé bitcoinu a dalších kryptoměn. Finanční správa očekává, že letos doměří výrazně vyšší daně z kryptoměnových zisků, chystá také častější kontroly. Problémy může mít kvůli nuancím danění krypta skoro každý, kdo se nakládání s virtuálními měnami ve vyšší míře věnuje.
FTX, Celsius, BlockFi či Xixoio. Minulý rok byl protkán miliardovými krachy, policejními vyšetřováními a miliony zákazníků, kteří přišli o investice. A kvůli tomu i pobouřenými vládami a regulátory, kteří nyní bijí na poplach a chtějí nezkušené investory před zlým kryptem chránit.
Spousta uživatelů bitcoinu se stává kriminálníky, aniž by o tom věděla. Pokud dnes pro své pohodlí na burze vymění bitcoin za nějaký stablecoin zafixovaný třeba k dolaru, mělo by to za pár měsíců být v daňovém přiznání. Nebo pokud si koupí bitcoin, aby si za něj na burze koupili nějakou jinou kryptoměnu. Za hranu zákona se dostane i ten, kdo do daňového přiznání neuvede, že si za 0,001 bitcoinu koupil někde v Praze kávu nebo pivo. Anebo když neuvede, že po 100 tisíci spekulativních obchodech na konci roku ...
Zamítnutí transakce směřující na burzu virtuálních měn, zablokování účtu či odnětí funkce okamžitých plateb. Na ještě větší komplikace narážejí podnikatelé, kteří s digitálními měnami obchodují či je přijímají jako platební prostředek. Po nedávném převzetí Equa bank finančním domem Raiffeisenbank hrozí podle České kryptoměnové asociace, že domácímu kryptobyznysu nezůstane v tuzemsku žádná možnost bankovního spojení.