bytová situace v Praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bytová situace v Praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vláda brzy projedná další novelu energetického zákona, tentokrát označovanou Lex OZE II. Novela má klíčový význam pro rozvoj komunitní energetiky a energetických společenství v Praze a dalších velkých městech. Kvůli nedostatečné legislativě mají dosud v solární energetice stále převahu nad bytovými domy ty rodinné, a proto se fotovoltaika nerozšiřuje dostatečně rychle.
Debata o krizi bydlení se často stáčí na nedostatek bytů ve velkých městech, mnoha Čechům se ale vzdaluje i sen o výstavbě vlastního rodinného domu. Vysoké ceny stavebních materiálů a nedosažitelné hypotéky přispěly k meziročnímu poklesu nově zahájených staveb rodinných domů o zhruba 35 procent. Pokles poptávky již zaznamenali i prodejci domů na klíč nebo stavebnin.
Byt pro děti nebo jako zajištění na stáří. Důvody pro pořízení druhého, třetího a dalšího bytu mohou být různé, ale ve všech případech jde pro běžné lidi obvykle o výnosnou investici. V Česku se nyní pronajímá zhruba 223 tisíc investičních bytů, které vlastní 71 tisíc lidí. Jde tak podle studie společnosti Dataligence pro Asociaci nájemního bydlení o přibližně desetinu všech bytů. Nejvíce jich je v Praze a Středočeském kraji.
Dobré ráno! Je 122. den roku, svátek má Zikmund. V tento den roku 1998 byla založena Evropská centrální banka. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Bytovou situaci v Praze má pomoci vylepšit výstavba spolkového bydlení. Pražští radní na to dokonce před několika lety vyčlenili pětici pozemků, odborníci připravili metodiku projektu a banka vytvořila úvěrový produkt na míru. Od té doby se ovšem nenašla politická vůle a pozemky tak stále leží ladem. Připravenou metodiku pro hlavní město se letos rozhodly převzít Pohořelice u Brna, které tímto způsobem chtějí postavit dostupné bydlení pro své obyvatele.
Sen o vlastním bydlení se kvůli kombinaci drahých hypoték, pádivé inflace, narušených dodavatelských řetězců a nedostatku některých specializovaných řemeslníků pro mnoho Čechů mění v noční můru.
Ještě tento měsíc se dozorčí rada České pošty bude zabývat možností prodeje sídla v pražské Jindřišské ulici. Předpokládaná cena přesahuje jednu miliardu korun. Jednání s potenciálními kupci začnou v okamžiku, kdy případné vyvedení ze svěřeného majetku schválí ministerstvo vnitra. První projevilo zájem hlavní město Praha.
Kvůli vysokým cenám bytů i drahým hypotékám stoupá zájem Čechů o nájemní bydlení. Stát chce pomoci s nedostatkem nájemních bytů dotací, v rámci které se má letos na výstavbu rozdělit 800 milionů korun. Vláda se nově rozhodla tolik neomezovat okruh žadatelů, kromě obcí tak na dotaci a výhodné úvěry mohou dosáhnout i soukromí investoři.
Sešli se architekt, stavitel a právník – a rozhodli se postavit bez developera osobitý dům pro své rodiny. Za zlomek toho, kolik by do podobného bydlení musel dát každý zvlášť, vytvořili prostor, kde má každá z rodin své soukromí, ale kde nikomu nevadí sdílet branku, společenské prostory nebo sklep s pivem. Jsou dny a týdny, kdy se jen pozdraví u garáží, jsou večery, které tráví spolu. Komunitní výstavba baugruppe pomalu proniká do Česka a nabízí alternativu těm, kteří chtějí mít i ve velkoměstě aktivní ...
Cesta Jana Smoly do vedení cihelen HELUZ začala před dvaceti lety, kdy nastoupil jako mistr výroby v cihelně v Hevlíně. Později se stal šéfem výroby a šéfem závodu, až si ho rodina Heluzova blíže všimla a svěřila mu vedení konglomerátu, který kdysi založili jejich předkové. Dnes má Jan Smola coby ředitel skupiny nejen dokonalý vhled do technické části, ale ví i to, kudy se jeho byznys začne v těžké době ubírat. „Zlepšení přijde, lidé stále nemají naplněnou potřebu bydlení,“ říká muž, který rodinnou firmu ...