byty okd - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu byty okd, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dlouholetý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj byl zvolen šéfem nejvlivnějšího sdružení firem v Česku. Kritizuje vládu, která hovoří o zvyšování daní nebo rušení dotací, ale s podniky se o tom nebaví. Chybí mu také opatření v migrační politice, která by odstranila nedostatek některých profesí, jako jsou svářeči nebo CNC operátoři. V otázce zájmu zahraničních investorů o Česko vidí největší bariéru v koruně. „Nejpozději do konce dekády musíme přijmout euro, koruna nás znevýhodňuje,“ říká.
Poslanec ANO a bývalý premiér Andrej Babiš kandiduje na prezidenta. Sázkové kanceláře a průzkumy jej před prvním kolem vedle Danuše Nerudové a Petra Pavla řadily k největším k favoritům pro lednové prezidentské volby. Výsledky prvního kola to potvrdily. Andrej Babiš se v druhém kole prezidentské volby střetne s Petrem Pavlem.
... patří 43 tisíc bytů převážně po OKD.... lidí ve vlastním bytě či domě, v... než 150 tisíci byty v portfoliu druhým...
Velké obchody se trhu s nemovitostmi vyhýbají. Od vypuknutí pandemie se v Česku neobjevila žádná transakce nad 200 milionů eur. To zdejší trh nepamatuje od roku 2012, kdy ještě doznívala světová finanční krize.
Developer Finep prodal švédskému nadnárodnímu bytovému fondu Heimstaden v projektu Pergamenka v pražských Holešovicích 164 bytů pro nájemní bydlení. Hodnota transakce je téměř 1,2 miliardy korun. Jde o první vstup Heimstadenu na pražský trh s nájemními byty. První nájemníci by se měli nastěhovat na začátku roku 2024.
Dlouhé roky bylo nájemní bydlení považováno za méně hodnotnou alternativu bytu v osobním vlastnictví. Růst cen realit a turbulence způsobené epidemií to změnily. Zájem o pronajímání bytů prudce roste a stal se hitem také pro individuální investory a fondy.
Švédská skupina Heimstaden, největší majitel nájemních bytů v Česku, uskutečnila první z letošních plánovaných akvizic na tuzemském trhu. Od developera s izraelskými kořeny Daramis pořídili Švédové za 600 milionů korun soubor 226 bytů v novém plzeňském komplexu Unicity.
Bytová krize i přes neutuchající pandemii nepolevuje. Byť se ztrátou turistů se na trh s nájemním bydlením vrátily tisíce bytů dříve určených pro krátkodobé bydlení, dostupnost bydlení se na mnoha místech nezlepšila a jít do „vlastního“ zůstává pro mnoho lidí pouhým snem. Vedení měst a obcí, která si před více než dvěma lety v komunálních volbách dala za cíl vyřešit krizi na trhu bydlení, objevují novou cestu, jak rozšířit svůj bytový fond. Nakupovat od soukromníků.
Koronavirová pandemie a opatření vlád proti jejímu šíření brutálně ovlivnily tuzemský trh fúzí a akvizic. Objem transakcí se podle dat informační platformy Mergermarket meziročně propadl o zhruba 74 procent na 1,6 miliardy eur. Jde o nejnižší hodnotu od roku 2011. Celosvětový trh sice také klesl, ale daleko méně, když meziročně propadl o 6,6 procenta na 3,16 bilionu dolarů.
Rok 2020 začal na realitním trhu optimisticky. Hned na začátku ledna změnilo majitele 43 tisíc nájemních bytů umístěných hlavně v Moravskoslezském kraji. Švédská skupina Heimstaden za byty pocházející původně z portfolia těžařského podniku OKD zaplatila kolem 33 miliard korun. Další velké realitní obchody se už počítaly „jen“ v řádu jednotek miliard.