bývalý manažeři investují - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu bývalý manažeři investují, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeho investorské portfolio pandemie zasáhla především v oboru vzdělávání. V rámci skupiny Edua Group, o které vždy mluvil jako o byznysu s miliardovou budoucností, s covidem zmizela až polovina výkonnosti a příjmů. „Byl to tvrdý zásah. Ještě za leden a únor 2020 jsme měli historicky nejlepší čísla, měli jsme našlápnuto do tržeb ve vyšších stovkách milionů,” říká Vladimír Schmalz, za nímž je vedle šesti firem zaměřených na vzdělávání také osm investic do společností z IT, e-commerce a energetiky. Peníze ...
Finanční a kryptoměnové trhy zažily v minulých dnech nebývalý růst. Americké a další světové akcie se dostaly na rekordní úrovně, cena bitcoinu se přiblížila padesáti tisícům dolarů a výnos rizikových dluhopisů amerických firem neboli junk bonds se poprvé v historii propadl pod čtyři procenta.
Pandemie tvrdě zasáhla automobilky i jejich zavřené autorizované prodejny. Systém fungování vztahů výrobců a dodavatelů se bude muset změnit, aby byl dostatečně efektivní. „Zatím platí, že v cizině obvykle vyrábějí nejrůznější součástky v tak velkém množství, že je prodají o tři koruny levněji než ten, kdo je produkuje u našeho areálu,“ říká šéf Toyoty ČR Martin Peleška, podle něhož, když se ekonomika rychle neotevře, je ve vážném ohrožení pětina dealerství všech značek.
V dalším díle našeho seriálu o budování start-upu se podíváme na téma byznys plánu a financí.
Americký akciový trh v posledních měsících zaplavují akcie firem, které vznikly jen proto, aby vyhledávaly akviziční příležitosti. Investoři jim loni svěřili rekordních 82 miliard dolarů, tedy přibližně 1,8 bilionu korun, přestože ani nevědí, do čeho budou investovat.
Žijeme v úplně nové realitě: jsou velmi nízké úrokové sazby, roste inflace a akcie jsou příliš drahé, shodli se investoři a ekonomové na konferenci Investiční výhledy 2021. Má smysl kupovat nemovitosti, akcie, nebo zlato a dluhopisy?
Madetu, jihočeskou mlékárnu patřící rodině Teplých, koronavirová pandemie podstatně zasáhla. Jen zavřené restaurace a školní jídelny pro firmu znamenají denní výpadek tržeb jeden milion korun. Když se k tomu přidají všechny další dopady související s propadem exportu a náklady na ochranné pomůcky a testy, jde za uplynulý rok o výrazně vyšší částky. „Myslím, že v našem případě bude legitimní mluvit určitě o sto milionech obratu, ale je to velmi hrubý odhad,“ říká obchodní šéf Madety Jan Teplý.
Mají podobný příběh. Podnikatelský i osobní. Začínaly na venkově, děti vtáhly do byznysu hned od začátku a firmy dovedly nejen do Prahy, ale i k milionovým ziskům. Rozdíly tu ale přece jen jsou. Jedna má virtuální produkt, druhá hmotný. První je stále v byznysu aktivní, druhá je ráda, že už jen občas dohlíží zpovzdálí. První dámy rodinného byznysu v Česku: zakladatelky firem Renomia a SIKO.
Koronakrize poničila řadu odvětví, ale najdou se firmy, kterým pomohla. „Budeme mít dvojnásobný obrat oproti plánu a provozní zisk v řádu stovek milionů korun,“ říká Tomáš Mertlík, majitel výrobce roušek a distributora zdravotnického materiálu Batist Medical. Firmu, kterou založil a prodal jeho otec, si Mertlík přede dvěma lety koupil zpátky od švédské korporace.
„Trh nemovitostí se dnes transformuje a my chceme být u toho,“ uvádí Lukáš Balík, zakladatel společnosti Spaceflow, která byla oceněna jako start-up roku 2019 v rámci soutěže Central European Startup Awards. Softwarová platforma Spaceflow spravuje přes 100 budov v 16 zemích světa. Aktuálně zaměstnává 40 lidí. Příští rok plánují další investiční kolo a další, ještě vyšší růst.