čaputová zeman - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čaputová zeman, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zemětřesení v Turecku a Sýrii si vyžádalo tisíce obětí Známe program nastupující pražské koalice Google představuje rivala pro ChatGPT Dobré ráno! Je 38. den v roce, svátek má Veronika. V tento den roku 1992 byla podepsána Maastrichtská smlouva, zakládající Evropskou unii. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Nastavení spolupráce mezi Hradem a Strakovou akademií, schůzky s nejvyššími ústavními činiteli včetně končícího prezidenta Miloše Zemana nebo výjezdy do Karlovarského, Ústeckého či do Moravskoslezského kraje. To je program pro příští týdny nově zvoleného Zemanova nástupce Petra Pavla. Teprve po inauguraci 9. března, kdy na společné schůzi obou parlamentních komor ve Vladislavském sále Pražského hradu složí slib do rukou předsedy Senátu Miloše Vystrčila, nastoupí Pavel do úřadu hlavy státu. I pak jsou ...
Volební štáb Petra Pavla hýřil v sobotu odpoledne životem. V rozlehlých prostorách Fora Karlín se mezi novináři pohybovali herci, lékaři, politici i podnikatelé. Slavit se začalo krátce po uzavření volebních místností, neboť od začátku sčítání zůstal Petr Pavel v čele. Od nového prezidenta očekávají jeho podporovatelé zejména zklidnění situace ve společnosti.
Zahraniční média si všímají především toho, jak hladce se podařilo Petru Pavlovi ve druhém kole porazit svého soupeře Andreje Babiše. Šéf ANO je podle nich ztělesněním populismu a oligarchů v politice, zdůrazňují i jeho nezvykle ostrou kampaň. Ve vysloužilém generálovi a někdejším vysokém představiteli NATO pak vidí záruku, že Česko nevybočí ze svého prozápadního kurzu. Vítězi už také blahopřejí představitelé dalších zemí, jako první přispěchala s gratulací slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Pokud bychom měli věřit průzkumům, je lednová prezidentská volba prakticky rozhodnutá. Podle aktuálního šetření Medianu pro Radiožurnál půjdou k volbám jistojistě dvě třetiny dotázaných, tři čtvrtiny z nich už mají i jasnou představu o svém favoritovi. Pokud tato čísla zasuneme do jiných průzkumů, vyjde nám, že do druhého kola postoupí Petr Pavel a Andrej Babiš a nakonec se bude radovat generál. Můžeme to sbalit a na dva měsíce si dát nohy na stůl. Jenže tak jednoduché to není.
O hlasy voličů v lednových prezidentských volbách chtějí usilovat celkem dvě desítky osobností, jako o favoritech se ale mluví o trojici kandidátů. Nakonec všechno může být jinak, jak v rozhovoru pro INFO.CZ upozorňuje analytik Centra pro výzkum veřejného mínění Jan Červenka. „Zatím jsou naměřené preference mělkou záležitostí,“ říká s tím, že lidé zatím volby příliš neřeší. „Kampaň zkrátka může všechny tyhle výchozí pozice silně zpřeházet a rozmetat.“
Máme za sebou první debaty prezidentských kandidátů a už z těchto úvodních soubojů vyplynulo pár zajímavých zjištění. Ačkoli se jich nezúčastnili všichni, kdo usilují o nástupnictví Miloše Zemana. Například Andrej Babiš nebyl zatím ani na jedné debatě, Petr Pavel přijal pozvání na debatu v rámci Broumovských diskusí a Danuše Nerudová naopak využila každou možnost, jak se představit lidem: v Jihlavě během Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů, na pražské právnické fakultě i v Broumově.
Dosavadní rakouský prezident Alexander Van der Bellen byl již v prvním kole prezidentských voleb znovu zvolen hlavou státu. Vyplývá to z předběžných výsledků voleb, které tak potvrzují prognózy agentur ARGE a SORA. Osmasedmdesátiletý Van der Bellen, který býval předsedou strany Zelených, byl považován za favorita voleb. Jeho největším rivalem byl kandidát pravicově populistické Svobodné strany Rakouska (FPÖ), šedesátiletý advokát Walter Rosenkranz.
Prezident Miloš Zeman byl v nemocnici přeložen na oddělení dlouhodobé péče, kde bude moct přijímat návštěvy. Má se setkat s končícím premiérem Andrejem Babišem. V nemocnici je prezident už déle než měsíc.
Slovenský premiér Igor Matovič čelí na domácí politické scéně vážné vládní krizi kvůli tomu, že tajně nakoupil neschválenou ruskou vakcínu Sputnik. Jednalo se o sóloakci, o které předem nevěděli ani jeho koaliční partneři, ani prezidentka Zuzana Čaputová. V Česku by se to stát nemohlo. Zde máme kromě tajného vyjednávání o dodávkách Sputniku totéž i s vakcínou z Číny, a navíc se na něm podílí premiér s prezidentem.