čárový kód dle státu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu čárový kód dle státu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skladník sice nemusí mít žádnou kvalifikaci, za to se hodně nadře co do intenzity pohybu. Po popeláři nejvíc. Nachodí kolem 30 tisíc kroků za den, což je trojnásobek denní normy. A to je kombinace, která zejména mladé neoslovuje, staří přitom odcházejí. Logistika musí zároveň zvládat obří sezonní výkyvy – Black Friday nebo Vánoce rozhodně nepatří k oblíbeným svátkům manažerů skladů v e-commerce. Řešení je podobně jako v jiných oborech založených na manuální práci zřejmé – automatizace, digitalizace a ...
Americká společnost ShipMonk, která se zabývá logistikou pro malé a střední internetové obchody, patří k nejrychleji rostoucím firmám s českými kořeny. Firma, kterou založil dnes už jeden z nejbohatších Čechů Jan Bednář, má navíc nakročeno k tomu být globálním lídrem ve svém oboru. „Naším cílem je být do pěti let světovou jedničkou,“ hlásí technologický šéf společnosti David Pavlík. Pomoci k tomu má i plánovaný vstup na burzu.
Proč QR kód jako marketingový nástroj dosud tak daleko pokulhává za svým potenciálem?
Management výrobních firem dnes stále často tvoří lidé, kteří firmy v 90. letech privatizovali a úspěšně dovedli až k dnešku. Někteří z těchto manažerů pociťují hrozbu „vlády počítačů“. Mají proto obavy i z nasazení informačního systému a to bez ohledu na to, že ten by mohl a měl jejich osobní pozici i pozici firmy naopak posílit.
Kódy s rychlou odezvou - ano, to jsou QR neboli quick-response kódy. Nicméně odezva marketérů byla zpočátku celkem vlažná. První kódy se začaly objevovat již v devadesátých letech v Japonsku. Teprve v poslední době jsme se však dočkali masivnějšího rozšíření i v Česku. S rostoucí penetrací chytrých mobilních telefonů si trendu všimli zadavatelé i agentury. Často jsou však kódy používány bezmyšlenkovitě a bezcílně. Jak to změnit?
Kdyby někdo hledal slovo, které nejpřesněji vyjádří strategii IBM, nejblíže by asi byla „dlouhodobost“. Pro širokou veřejnost je IBM symbolem technologické revoluce, je to firma vnímaná jako velmi současná, a přesto od jejího založení už uplynulo sto let. Základ této dlouhodobosti položil první šéf firmy, vizionář Thomas J. Watson Sr. Už on razil heslo, že řada světových problémů může být lehce vyřešena, pokud jsou lidé ochotni přemýšlet.