ce industries - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ce industries, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Průmyslník Jaroslav Strnad si bude muset na plné ovládnutí největší chorvatské přístavní společnosti Luka Rijeka počkat, případně na něj rovnou zapomenout. Chorvatský státní fond pro restrukturalizaci a privatizaci podniků (CERP) tento týden oznámil, že si v provozovateli přístavu ponechá svůj zhruba čtvrtinový podíl, čímž fakticky odmítl Strnadovu nabídku na převzetí. Píše o tom agentura SeeNews.
Průmyslník Jaroslav Strnad je blíže převzetí většinového podílu ve zkrachovalé chorvatské loděnici Uljanik Brodogradnja 1856. Její věřitelé v úterý nedotáhli do úspěšného konce první kolo aukce, v němž zůstal jen turecký zájemce, a tak vypíšou kolo druhé s nižší vyvolávací cenou. Potenciální cena za odkoupení 54,77 procenta firmy se i tak bude počítat ve stovkách milionů korun.
Historicky nejúspěšnější crowdfundingová kampaň skončila byznysovým fiaskem. Společnost MiCo Medical, která převzala projekt plicních ventilátorů CoroVent, se dostala do platební neschopnosti a na začátku února sama podala návrh na insolvenci. Dluží kolem 14,5 milionu korun.
Chorvatsko vstoupí do schengenského prostoru od 1. ledna 2023, rozhodli ministři vnitra zemí Evropské unie. Češi tak budou moci jezdit do Chorvatska bez hraničních kontrol. „Chorvatsko získalo jednomyslnou podporu Rady pro vnitřní věci a spravedlnost, 1. ledna 2023 se stáváme členem schengenu!“ reagoval na twitteru chorvatský premiér Andrej Plenković.
O třetí největší české hutě Vítkovice Steel, které mají kvůli předběžnému opatření Finančního analytického úřadu (FAÚ) zakázáno nakládat se svými akciemi, už podle zdroje deníku E15 projevilo zájem několik investorů. Ztížených byznysových podmínek podniku chtějí využít třeba průmyslník Jaroslav Strnad či šrotař Zdeněk Trojek. První jmenovaný nyní firmě začal pomáhat s financováním.
Holding CE Industries podnikatele Jaroslava Strnada kupuje srbského výrobce pracích prášků, společnost Beohemija. Česká skupina, která dosud podnikala v železničním průmyslu, recyklacích a energetice, o tom informoval dnes. Prodávajícím je skupina Preston Holding, která získala Beohemiji v roce 2017 v konkurzu. Strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat.
Světová jaderná energetika má v současnosti dva nepřehlédnutelné lídry. Zdaleka nejvíc nových reaktorů stavějí ve vlastní zemi Číňané a mají našlápnuto také k tomu, aby se sami stali exportní velmocí. Přeborníkem ve výstavbě atomových elektráren na zahraničních trzích je zase ruský Rosatom. Konkurenti z dalších států se s tímto stavem pochopitelně nechtějí smířit – notabene v době, kdy je stále zřetelnější, že se „jádro“ stává klíčovou technologií budoucnosti. Bez velkých ani malých reaktorů nebude možné ...
Průmyslník Jaroslav Strnad se v energetice vrhá do nové oblasti. Na sklonku loňského roku ovládl třebíčského dodavatele potrubních systémů pro jaderné elektrárny Chemcomex, když koupil 90procentní podíl v jeho jediném vlastníkovi, společnosti Solution CS. Zbylý podíl zůstává Michalu Škutovi, potvrdil deníku E15 mediální zástupce Jaroslava Strnada Andrej Čírtek. Výši transakce neuvedl.
Společnost DD Acquisition podnikatelů Jaroslava Strnada a Reného Matery postoupila do další fáze exkluzivního jednání o ovládnutí významné, leč dluhy zatížené chorvatské průmyslové skupiny Đuro Đaković. Ta investorům oznámila, že Češi dokončili její prověrku a potvrdili zájem podílet se na restrukturalizaci. DD Acquisition podala oficiální nabídku, potvrdil deníku E15 bez dalších podrobností mluvčí Jaroslava Strnada Andrej Čírtek.
Jižní Korea představila plány na vybudování největší větrné elektrárny na moři. Projekt za 48,5 bilionu wonů (930 miliard koruny) bude u jihozápadního pobřeží země a hotov by měl být do roku 2030. Maximální kapacitu Korea plánuje 8,2 gigawattu (GW), což je sedmkrát více, než jakou má nynější světová jednička, píše agentura Reuters.